به گزارش ملت ایران به نقل از مهر، رئیس شورای رقابت، ارائه تورم بخشی خودرو توسط بانک مرکزی به شورا را تا این لحظه(انتشار خبر) شایعه اعلام کرد و گفت: تا روز دوشنبه با دریافت گزارش تورم بخشی خودرو و شاخص کیفی خودروها، قیمت های جدید خودروها اعلام خواهد شد.

جمشید پژویان درپاسخ به این پرسش که آیا بانک مرکزی نرخ تورم بخشی صنعت خودرو را به شورای رقابت اعلام کرده است؟ گفت: بانک مرکزی تا این لحظه هنوز نرخ تورم بخشی خودرو مربوط به سال ۹۱ را به این شورا اعلام نکرده است ولی ظرف امروز یا فردا این کار را انجام خواهد داد.
وی با بیان اینکه همچنین قرار بود سازمان ملی استاندارد شاخص کیفی خودروها را به شورای رقابت اعلام کند، اظهارداشت: احتمالا امروز یا فردا جلسه ای بین اعضای شورا و مسئولان سازمان ملی استاندارد در این باره برگزار می شود و سپس این موسسه شاخص کیفی خودروها را به شورا ارائه می کند.
رئیس شورای رقابت، اعلام تورم بخشی خوردو از سوی بانک مرکزی به شورای رقابت بین ۳۰ تا ۶۰ درصد را شایعه عنوان و خاطرنشان کرد: شاخص های مربوط به بانک مرکزی و سازمان ملی استاندارد در دستورالعمل تعیین قیمت خودرو حداکثر تا صبح دوشنبه اعلام می شود و روی سایت این شورا قرار می گیرد.
اداره آمارهای اقتصادی بانک مرکزی اعلام کرده است: درخواست شورای رقابت برای تعیین تورم بخشی خودرو دریافت شده است و کارشناسان این اداره در حال برآورد نرخ تورم بخش خودرو هستند.
اعضای شورای رقابت در نشست یکشنبه هفته گذشته خود دستورالعمل تعیین قیمت خودرو را نهایی کردند.