ملت ایران:رئیس شورای رقابت از ارائه دستورالعمل دائمی قیمت گذاری خودرو به خودروسازان در صبح امروز دوشنبه خبر داد و اعلام کرد: قیمت های جدید صبح چهارشنبه در سایت این شورا منتشر خواهد شد.
جمشید پژویان در گفتگو با برنامه زنده تلویزیونی پایش و در واکنش به قیمت های اعلام شده خودرو توسط برخی از اعضای این شورا گفت: قیمت های اعلامی هیچ گونه وجاهت قانونی ندارد و کسی حق ندارد از زبان شورا اخبار نادرست منتشر کند.
وی افزود: من متأسفم که آقای مددی چنین اشتباه بزرگی را انجام دادند، این قیمت های اعلام شده هیچ گونه وجاهت قانونی ندارند و غیر واقعی هستند. شورای رقابت در جلسه یکشنبه فقط دستورالعمل را تنظیم کرده است. ما دستورالعمل را صبح دوشنبه به خودروسازها اعلام می کنیم، این دستورالعمل براساس پارامترهایی که از مراجع رسمی اخذ شده، منتهی به یک قیمت می شود.
وی تاکید کرد: دستورالعمل شورای رقابت که برای خودروها تنظیم شده است، مبتنی بر یک مجموعه مطالعات و مبنای علمی هستند و خود خودروسازها می توانند بر اساس این دستورالعمل قیمت خودروها را مشخص کنند.
پژویان تصریح کرد: در این دستورالعمل ها متغیرهایی وجود دارد که یکی بر اساس تورم بخشی و یکی شاخص کیفیت است. مبنای محاسبه نیز بر اساس قیمت های فروردین ۹۱ است، همچنین خودروسازها می بایست سالانه دو درصد بهبود کیفیت داشته باشند.
رئیس شورای رقابت وعده داد صبح چهارشنبه قیمت های جدید خودروها و دستورالعمل در سایت شورای رقابت منتشر می شود.