احمد اصغری مهرآبادی ظهر امروز دوشنبه در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی استان در سنندج گفت: از سوی بانک مرکزی تا کنون ۵۰ هزار میلیارد تومان برای مسکن مهر تصویب شده که از این میزان ۴۴ هزار میلیارد آن پرداخت شده است.

وی با اشاره به اینکه این اعتبارات برای مسکن مهر کافی نیست، عنوان کرد: تا کنون ۴۷ هزار میلیارد تومان رقم مذکور عقد قرارداد شده است. وی بیان کرد: ۳ یا ۴ هزار میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل و اتمام پروژه های مسکن مهر در سطح کشور نیاز است تا سقف تسهیلات را از ۲۰ به ۲۵ میلیون تومان افزایش دهیم.

قائم مقام و زیر راه و شهرسازی ادامه داد: در حال حاضر یک هزار میلیارد تومان نیز برای آماده سازی پروژه های مسکن مهر نیاز است. اصغری مهرآبادی بیان کرد: به دخترانی مجردی که ۳۵ سال به بالا سن دارند مسکن مهر اختصاص پیدا می کند ولی در ارتباط با پسرانی مجرد در این رده سن هنوز تصمیمی گرفته نشده است.

وی اعلام کرد: پرونده مسکن مهر در کشور باید تا پایان سال ۹۴ بسته شود و در کردستان نیز باید تا پایان شهریور همین سال تمامی پروژه های مسکن مهر به اتمام رسیده باشند. قائم مقام وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته شده بعد از اتمام پروژه های مسکن مهر پرونده آنها بسته و مسکن اجتماعی جایگزین آن می شود.

وی عنوان کرد: گروهی متشکل از کارشناسان مجرب برای تهیه برنامه مربوط به مسکن اجتماعی در وزارت راه و شهرسازی تشکیل شده که تاکنون اقدامات مناسبی از سوی این کارشناسان صورت گرفته و در حال نهایی شدن است. قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در جلسه شورای مسکن استان کردستان که در سالن دولت استانداری تشکیل شد، شرکت کرد و در این جلسه اعتباراتی برای تکمیل مسکن مهر کردستان نیز اختصاص داد.