ملت ایران: هر دلار آمریکا امروز در تابلوی صرافی ها(بازار) ۳۴۸۰ تومان و هر سکه تمام بهار آزادی طرح جدید نیز ۱ میلیون و ۳۸۰ هزارتومان اعلام شده است. در عین حال، مرکز مبادلات ارزی قیمت دلار را برای روز جاری ۲۴۵۹ تومان اعلام کرده که نشان دهنده اختلاف قیمت ۱۰۲۱ تومانی قیمت بازار و بانک مرکزی است.

مرکز ارزفرشان تهران با وجود سپری شدن ۱۰ روز از سال ۹۲ بازار ارز و سکه هنوز در حالت نیمه تعطیل به سر می برد و مشتریان چندانی برای خرید و یا فروش ارز و سکه به صرافی ها و یا دلالان مراجعه نمی کنند.

امروز شنبه دهم فروردین ماه ۹۲ بسیاری از صرافی ها تعطیل هستند و آن بخشی از صرافی ها نیز که به نظر فعال می آیند، از درج قیمت انواع ارز و سکه در تابلوها به دلیل رکود بازار و تعطیلات نوروزی خودداری کرده اند.

با این حال، برخی صرافی ها قیمت خرید هر دلار آمریکا را ۳۴۰۰ تومان و قیمت فروش آن را نیز ۳۴۸۰ تومان اعلام می کنند. یورو ۴۴۰۰ تومان قیمت خرید و ۴۵۵۰ تومان نیز قیمت فروش دارد. در عین حال برای سایر ارزها از جمله پوند انگلیس نیز قیمتی در تابلوی صرافی ها اعلام نشده است.

به گزارش خبرنگار مهر از میدان فردوسی - همچنین برخی صرافی ها قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید را برای خرید از فروشندگان ۱ میلیون و ۳۵۰ هزارتومان و قیمت فروش آن به متقاضیان را هم ۱ میلیون و ۳۸۰ هزارتومان اعلام کرده اند.

از سویی قیمت خرید نیم سکه بهار آزادی ۶۸۰ هزارتومان و قیمت فروش آن نیز ۷۲۰ هزارتومان است. ربع سکه در تابلوی صرافی ها ۳۹۰ هزارتومان قیمت خرید و ۴۳۰ هزارتومان هم قیمت فروش دارد. برای سایر انواع سکه از جمله گرمی و تمام بهار آزادی طرح قدیم، قیمتی اعلام نشده است.

به صورت کلی بررسی قیمت های اعلام شده توسط برخی صرافی ها با قیمت های روز ۲۹ اسفندماه سال گذشته نشان دهنده حرکت بازار به سوی افزایش قیمت برخی ارزها از جمله دلار و برخی انواع سکه است. دلار در روز ۲۹ اسفندماه گذشته توسط صرافی ها ۳۴۳۰ تومان و یورو ۴۵۶۰ تومان اعلام شده بود که در مقایسه با قیمت های امروز، نشان دهنده افزایش قیمت دلار و کاهش نرخ یورو در بازار است.

همچنین هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در پایان سال گذشته ۱ میلیون و ۳۲۵ هزارتومان، هر نیم سکه ۷۰۰ هزارتومان و هر ربع سکه هم ۴۲۰ هزارتومان بود که این قیمت ها در روز جاری به ترتیب ۱ میلیون و ۳۸۰ هزارتومان، ۷۲۰ و ۴۳۰ هزارتومان است.