هیراد حاتمی: گویا آرامش نداشتن بازار خودرو بیش از ثبات آن هیجان انگیز شده است. هر اندازه شاخص های اقتصادی روندی مطلوب به خود می گیرند باز هم بازار خودرو به نا آرامی خود ادامه می دهد. هر چند در مقاطعی کوتاه در سه سال گذشته آرام بوده است اما بیشتر اوقات با افزایش قیمت و بی ثباتی خبرسازی کرده تا یک بازار ناآرام تحت عنوان بازار خودرو به درمانی ریشه ای احتیاج داشته باشد.
افزایش قیمت خودرو ادامه دارد و بر این اساس در هفته ای که سپری شد شاهد فروش پژو ۲۰۶ تیپ ۲ با قیممتی معادل ۳۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بودیم. خودرویی که یپش از تعطیلات نوروز قیمتی حدود ۳۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان داشت. مدل V۸ این خودرو نیز در هفته ای که سپری شد هم قیمتی برابر با ۳۹ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان داشت.
خودرو تندر۹۰ که مدل ۹۳ آن هنوز به بازار عرضه نشده است، در مدل تولید ایران خودرو با ۵۰۰ هزار تومان افزایش قیمت همراه بود و به ۳۹ میلیون تومان رسید.
مدل تولید پارس خودرو روی ۴۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان ثابت ماند. تندر۹۰ دنده اتومات هم که این روزها توسط یکی از دو خودروساز در حال تولید است، در بازار قیمتی برابر با ۵۰ میلیون تومان داشت.
خودرو ۴۰۵ بنزینی در مدل یورو۴ قیمتی برابر با ۳۱ میلیون تومان داشت و یورو۲ آن نیز ۲۹ میلیون تومان بود. مدل دوگانه سوز این خودرو نیز بدون تغییر بوده و روی ۲۹ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان باقی ماند.
پارس سال مدل ۹۳ در مدل یورو۴ خود قیمتی معادل ۴۴ میلیون داشت و مدل یورو۲ آن نیز ۳۷ میلیون تومان بود. پارس دوگانه سوز هم ۳۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان قیمت داشت.
سمند ال. ایکس مدل ۹۳در هفته ای که گذشت با ۲۰۰ هزار تومان افزایش قیمت به ۳۲ میلیون تومان رسید و دومین خودرو ملی ایران خودرو، یعنی رانا نیز با رشدی ۷۰۰ هزار تومانی به ۳۳ میلیون تومان رسید.
خانواده پراید نیزدر هفته که سپری شد با رشد قیمت همراه بود. سایپا۱۱۱ با ۵۰۰ هزار تومان رشد تا ۲۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بالا آمد.
مدل های دیگر این خانواده؛ یعنی ۱۳۱ و ۱۳۲ نیز هر کدام با ۵۰۰ و ۲۰۰ هزار تومان با قیمت ۱۹میلیون و ۵۰۰ و ۱۸ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان معامله شد
تیبا نیز از هفته گذشته تغییری نداشت و روی سقف قیمت خود یعنی ۲۴ میلیون تومان باقی ماند.