روز گذشته و در جریان مجمع عمومی همراه اول اعلام شد کهتعرفه جدیدهر دقیقه مکالمه باسیم کارت های دائمیشهری و بین شهریهمراه اولبه ۵۷ تومان رسید.

این تعرفه شامل هر دقیقه مکالمه از طریق سیم کارت دائمی همراه اول به سیم کارت دائمی و اعتباری یا به تلفن ثابت است. قبلا هزینه این تماس ها در مکالمه شهری ۴۴۷ ریال و در بخش بین شهری ۷۶۰ ریال بود.

وحید صدوقی مدیرعامل همراه اول با اعلام اینکه این نرخ از امروز صبح(دوشنبه) اعمال می شود گفت با اجرای طرح یکسان سازی تعرفه هزینه جابه جایی از مشترکان حذف می شود. در همین حال به گفته صدوقی تعرفه هر دقیقه مکالمه با سیم کارت های اعتباری هم ۶۷ تومان شده است.

مدیرعامل همراه اول گفت: برداشت عده ای این بود که ما به دنبال افزایش تعرفه ها هستیم اما ما در حال حاضر به دنبال یکسان سازی قیمت ها هستیم ولی بر اساس مجوز رگولاتوری این امکان برای ما مهیا است تا تعرفه های سیم کارت دائمی را تا ۸۹۹ ریال هم افزایش دهیم.

مدیرعامل همراه اول همچنین با اشاره به اینکه از شهریور امسال این اپراتور نسل سوم تلفن همراه را روی سیم کارت های خود ارائه می دهد گفت که عرضه نسل چهارم موبایل نیز از نیمه دوم امسال آغاز می شود.

به گفته صدوقی نمی توان به یکباره نسل چهارم موبایل را عرضه کرد چون تعداد کمی از مردم از موبایلی که نسل چهارم را پشتیبانی کنند، برخوردارند. صدوقی با اشاره به اینکه درآمد این شرکت پس از فراگیر شدن نرم افزارهای مسنجری چون وایبر کاهش پیدا کرده گفت که تلاش می کنیم از سرویس ها بیشتر درآمد کسب کنیم.

وی گفت که بعضی از کشورها نرم افزارهای ارتباطی مثل وایبر را به دلیل کاهش درآمد مسدود کرده اند اما خوشبختانه در کشور ما آزادی هست. به گفته صدوقی به زودی صورت حساب مشترکان تلفن همراه با ایمیل برای آنان ارسال می شود.