بسیاری از تحلیل‌گران بازار معتقدند با حذف مقررات محدودیتفروش سهام، سرمایه‌گذاران به فکر خرید افتاده‌اند و با عدم وجود محدودیت‌ها برای فروش در خریدها محدودیتی قائل نمی‌شوند.

بر اساس این گزارش این محدودیت که ۲ روز است برداشته شده موجب روند صعودی شاخص و استقبال آن از نوروز شده است.

شاخص بورس امروز ۶۲۴ واحد افزایش یافت تا به مرز ۷۸ هزار واحد نزدیک شود و ارزش بازار نیز با افزایش حدود ۵ هزار میلیارد تومانی به بیش از ۳۸۰ هزار میلیارد تومان رسید.

در مجموع معاملات امروز گروه‌های دارویی، غذایی، سیمانی، بانکی، پتروشیمی و قندی برترین تقاضا را به خود اختصاص دادند و موجب حرکت رو به بالای شاخص به سمت قله ۷۸ هزار واحدی شدند.

در معاملات امروزبورساوراق بهادار تهران، بانک پارسیان، مخابرات، هلدینگ نفت، گاز و پتروشیمی تأمین، فولاد خوزستان، فولاد مبارکه اصفهان، پتروشیمی پردیس، بانک صادرات، بانک پارسیان، پتروشیمی شازند، خدمات انفورماتیک، بانک انصار، ‌ سرمایه‌گذاری خوارزمی و پتروشیمی خارک بیشترین تأثیر افزایشی در شاخص بورس گذاشتند.

امروز چند نماد به تالار شیشه‌ای بازگشت که پس از بازگشایی داروسازی روزدارو، ۵۱ درصد افزایش قیمت، سرمایه‌گذاری صنعت و معدن ۱۲ درصد افزایش قیمت، داروسازی جابرابن حیان ۱۱ درصد و شیر پاستوریزه پگاه خراسان ۸ درصد افزایش قیمت تجربه کرد اما در مقابل پس از شمول یک نماد برای رفع گره معاملاتی(حفاری شمال) ۱۱.۵۹ درصد کاهش قیمت داشت که به دنبال آن تولید محور خودرو، محورسازان ایران‌خودرو، شیر پاستوریزه پگاه اصفهان، فیبر و پارس دارو بیشترین کاهش قیمت را تجربه کردند.

درفرابورس شاخصدو واحد افزایش یافت که بیشترین تأثیر مثبت را هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه، پتروشیمی خراسان، پتروشیمی زاگرس، ذوب‌آهن اصفهان، پتروشیمی جم، پتروشیمی مارون، بانک سرمایه، بانک دی، بانک گردشگری و توکاریل داشتند

در این بازار مهندسی صنعتی روان فناور پس از بازگشایی ۸درصد افزایش قیمت داشت که به دنبال صنایع غذایی مینوشرق، کی‌بی‌سی، افرانت، عمران و توسعه شاهد، سرمایه‌گذاری اعتلاء البرز و تدبیرگران فارس خوزستان بیشترین افزایش قیمت را تجربه کردند. برترین تقاضای بازار نیز به کی‌بی‌سی، صنایع غذایی مینو، سرمایه‌گذاری ائتلای البرز و سرمایه‌گذاری مسکن تهران اختصاص یافت.