به گزارش ملت ایران به نقل از اقتصاد محمد حیدری با اشاره به اینکه بیمه نامه مذکور در سه بسته کوتاه مدت دو ماهه(۶۰ روز)، چهارماهه(۱۲۰ روز) و شش ماهه(۱۸۰ روز) طراحی شده است، افزود: این بسته برای آن دسته از بیمه گذارانی که توان خرید بیمه نامه یکساله را به صورت یکجا ندارند طراحی شده و فرصت خوبی است تا آنان نیز بتوانند از خدمات بیمه ای بهره مند شوند.

وی بابیان اینکه تمامی دارندگان وسایل نقلیه به جز وسایل نقلیه صفرکیلومتر و موتورسیکلت می توانند این بیمه نامه را خریداری کنند، اظهار کرد: طبق آمار درحال حاضر بیش از ۲۰ درصد از خودروها بیمه نامه شخص ثالثندارند و هرلحظه ممکن است برای خود و سایرین ایجاد مشکل کنند برهمین اساس این نامه را برای تامین آسایش و امنیت روانی آنان طراحی کرده ایم تا با خیالی آسوده ازوسیله نقلیه خود استفاده کنند.
معاون فنی بیمه ایران با اشاره به آمادگی سراسری شعب و نمایندگی های این شرکت برای صدور این بیمه نامه تصریح کرد: دارندگان وسایل نقلیه موتوری زمینی که خودروشان فاقد بیمه نامه است از هم اکنون می توانند به شعب صدور و نمایندگی های این شرکت در سراسر کشور مراجعه واین بیمه نامه را خریداری کنند.
حیدری درپاسخ به این سووال که آیا به این بیمه نامه تخفیف نیز تعلق خواهد گرفت گفت: به بیمه نامه های کوتاه مدت تخفیف عدم خسارت اعطا نمی شود و آنان نمی توانند از تخفیفات بیمه نامه های شخص ثالثاستفاده کنند.
البته بیمه گذارانی که چند فقره بیمه نامه کوتاه مدت متوالی بدون سابقه خسارتی که که مجموع آن یک سال شود، خریداری نمایند می توانند از تخفیف یکساله بهره مند شوند.
وی درباره جرایم دیر کرد خودروهای فاقد بیمه نامه پیش از صدور بیمه نامه جدید نیز گفت: طبق قانون بیمه اجباری مسوولیت مدنی دارندگان وسایل نقلیه موتوری زمینی درمقابل شخص ثالث، جرایم دیرکرد به خودروهای فاقد بیمه نامه تعلق می گیرد و دارندگان این وسایل نقلیه باید این جرایم را همراه با حق بیمه نامه شخص ثالثجدید بپردارند تا بتوانند بیمه نامه دریافت کنند.