ملت ایران: ارزان‌ترین‌ها در بازار مسکن هفته گذشته، به یک واحد مسکونی ۲۹ میلیون تومانی اختصاص داشت؛ یعنی قیمت هر متر مربع آن حدود ۶۷۴ هزار تومان برآورد شده است که در حال حاضر چنین نرخی در تهران نایاب است.

متراژ این واحد مسکونی ۴۳ مترمربع و عمربنای واحد مذکور ۹ سال اعلام شده بود. در توضیحات فایل فروش از سوی مالک عنوان شده بود که این واحد نقاشی شده و از انباری برخوردار است و همچنین در طبقه اول قرار دارد.

واحد مذکور در خیابان یادگار امام در محدوده خیابان هاشمی واقع شده است. البته یک واحد مسکونی دیگر در حوالی خزانه(میدان بهاران) در خیابان وصفنارد متری یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان، چند روز پیش به بازار فروش عرضه شده بود که قیمت پیشنهادی آن متری یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان بود.

این واحد مسکونی ۵۷ متر مربع، ۶ سال ساخت به همراه کلیه امکانات(پارکینگ، انباری، شوتینگ زباله و آسانسور) است. اگرچه قیمت پیشنهادی فروش هر مترمربع این واحد کمتر از یک میلیون تومان نیست، اما قیمت کل آن بیشتر از ۱۰۰ میلیون تومان هم نیست.

این روزها بازار مسکن در تهران شرایطی را سپری می‌کند که پیدا کردن یک واحد مسکونی که قیمت هر متر آن کمتر از دومیلیون تومان باشد کار دشواری است.

خانه متری 674 هزار تومانی در تهران!

عصرایران