بانک مرکزی از افزایش قیمت میوه و ثبات قیمت لبنیات در هفته گذشته خبر داد و اعلام کرد: متوسط قیمت گروه سبزی‌های تازه ۷۲.۵ درصد نسبت به هفته مشابه پارسال افزایش داشته و قیمت سیب‌زمینی در طول یک سال گذشته هم بیش از دوبرابر شده است. به گزارش همشهری، آمارهای رسمی بانک مرکزی از متوسط قیمت خرده‌فروشی برخی مواد خوراکی در پایتخت حاکی از آن است که قیمت لبنیات پرمصرف به جز شیرپاستوریزه با ۰.۳درصد افزایش در هفته گذشته نسبت به هفته ماقبل آن بدون تغییر بوده و میانگین رشد قیمت لبنیات ۲۲.۲درصد برآورد شده است. قیمت هرشانه تخم‌مرغ ۲کیلویی هم با ۰.۶درصد افزایش به ۹۴۲۵تومان رسیده و قیمت برنج ایرانی و خارجی هم تغییری نداشته است.

توزیعسبد کالاییدر چند هفته اخیر باعثکاهش تقاضا برای برنج در سطح بازار شده، اما این تدبیر دولت موجب توقف قیمت گوشت مرغ نشده و هر کیلو گوشت مرغ در سطح شهر تهران با ۲.۴درصد افزایش به حدود ۶۳۰۰تومان رسیده که نسبت به هفته مشابه‌ماه قبل، این رشد قیمت۸.۶درصد بوده است. البته قیمت این قلم کالا در هفته گذشته نسبت به هفته مشابه سال قبل تنها ۶.۴درصد بیشتر شده است.

انواع حبوبات در سطح شهر تهران هم در هفته گذشته با افت ۴.۵درصدی قیمت مواجه شده اما میوه و سبزی‌های تازه در هفته گذشته ۲درصد گران شده است. بانک مرکزی گزارش داده که میانگین رشد قیمت میوه‌های تازه نسبت به‌ماه گذشته ۲.۵درصد و سبزی‌های تازه ۱.۹درصد بوده و از سبد میوه‌های پرمصرف تنها انگور کمی ارزان شده و در گروه کالایی سبزی‌های تازه قیمت گوجه‌فرنگی، کدو سبز و لوبیا سبز کاهش و خیار و بادمجان، سیب زمینی و پیاز افزایش داشته است. این گزارش نشان می‌دهد که قندوشکر، چای و روغن نباتی در هفته گذشته نسبت به هفته قبل از آن و هفته مشابه‌ماه قبل گران نشده است.

در انتها از مردم عزیز و شریف ایران تقاضا می شود هرگونه تخلف در مورد کم فروشی یا گران فروشی را به اطلاع واخد مربوطه برسانند.