تندر90 در مرز 30 میلیون تومان قرار گرفت

به گزارش ملت ایران به نقل از پرشین خودرو، خودداری پلیس از شماره گذاری تندر پارس خودرو، بازار این خودرو را ملتهب و قیمت آن را در بازار آزاد با افزایش ۲ میلیون تومانی همراه کرد.
در حال حاضر خودرو تندر۹۰ E۲ پارس خودرو در بازار با قیمتی برابر با ۲۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان معامله می شود در حالی که تا چند روز قبل قیمت این خودرو حدود ۲۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بود.
همچنین قیمت تندر۹۰ E۲ ایران خودرو در بازار با دو میلیون تومان افزایش به مرز ۲۹ میلیون تومان رسیده است در حالی که قبلا این خودرو با قیمت ۲۷ میلیون تومان دست به دست می شد.
این افزایش قیمت شامل حال خودرو تندر ۹۰ E۱ نیز شده و این خودرو را حدود یک میلیون تومان گران کرده است به طوری که هم اکنون این خودرو در بازار آزاد حدود ۲۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان خرید و فروش می شود.
مشاور انجمن خودروسازان ایران درباره توقف شماره گذرای تندر ۹۰ پارس خودرو گفت: توجیه پلیس راهنمایی و رانندگی برای این اقدام یک ایربگه شدن تندر ۹۰ پارس خودرو است.
داوود میرخاین رشتی خاطرنشان کرد: شرکت پارس خودرو اخیرا به دلیل مشکلات تامین قطعه تندر ۹۰ را با یک کیسه هوا تولید می‌کند.
مشاور انجمن خودروسازان ایران افزود: این در حالی است که براساس مصوبات قانونی، تا پایان سال جاری تنها نصب یک کیسه هوا بر روی سواری‌های داخلی اجباری بوده و اقدام پلیس در توقف شماره‌گذاری این خودرو توجیه قانونی ندارد.
میرخانی رشتی تصریح کرد: در شرایطی که خودروسازان سعی می‌کنند با افزایش تولید و رشد عرضه به تنظیم بازار کمک کنند مشخص نیست که پلیس به چه دلیلی شماره‌گذاری این خودرو را متوقف کرده است.