معاون بازاریابی و فروش گروه صنعتی ایرانخودروبا اشاره به آغازپیش فروشخودرو دنا از ۲۸ بهمن ماه گفت: پیش فروش خودروی دنا از ۲۸ بهمن با پیش پرداخت ۲۰ میلیون تومان آغاز و تحویل این خودرو مرداد ماه سال آینده خواهد بود. عبدالله بابایی در حاشیه دهمیننمایشگاه بین المللیصنعت خودرو بر لزوم آزادسازی قیمت خودرو تاکید کرد و گفت: آزادسازی قیمت خودرو موجب تعادل در بازار محصولات داخلی خواهد شد.

با اشاره به تاثیر آزادسازی قیمت خودرو در رفع رانت و دلالی در بازار خودرو، تصریح کرد: در حال حاضر به دلیل عدم آزادسازی قیمت و قیمت گذاری خودروها، قیمت فروش برخی از خودروها کمتر از قیمت تمام شده محاسبه شده است به طوری که در جریان این اقدام، محصولات عرضه شده به دست مشتریان نهایینرسیده و توسط دلالان خرید و فروش می شود.

وی افزود: با آزادسازی قیمت خودرو، خودروسازان می‌توانند عرضه محصولات باسود کمتر را با عرضه محصولات با سود بیشتر بالانس نموده و بازار محصولات داخلی را مدیریت نمایند.

وی همچنین خودروسازان در زمینه قیمت محصولات تابع سیاست‌های وزارتصنعت، معدن و تجارت دانست و گفت: خودروسازان همواره در بحثقیمت خودرو تابع وزارت صنعت و معدن بوده و براساس نقطه نظرات این وزارتخانه عمل می کنند.

معاون بازاریابی و فروش گروه صنعتی ایران همچنین به حذف تعرفه واردات خودرو اشاره کرد و گفت: ‌ در شرایط کنونی حذف تعرفه واردات خودرو مستلزم اصلاحاتی در عملکرد دستگاه‌های مرتبطبا خودروسازان‌ است.

بابایی همچنین بر لزوم کاهش بهره تسهیلات بانکی بخش های تولیدی و صنعتی تاکید کرد و اظهار داشت: خودروسازان داخلی نیز مانند رقبای خارجی خود باید بتوانند تسهیلات بانکی رابا بهره یک و دو درصد دریافت کنند.

وی در ادامه بر ضرورت فعال سازی شرکت های لیزینگ خودرو اشاره کرد و افزود: در شرایط کنونی شرکت‌های لیزینگ خودرو باید فعال شده و با ارائهتسهیلات به مشتریان به تامین نقدینگی مورد نیاز خریداران کمک نمایند.