غضنفری : واردات تمام کالاها آزاد است

ملت ایران: وزیر صنعت و تجارت به مردم اطمینان داد که واردات تمام کالاهای ضروری به داخل کشور آزاد است و بدون هیچ مشکلی انجام می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس، مهدی غضنفری وزیر صنعت، معدن و تجارت در پایان نشست هیئت دولت و در جمع خبرنگاران در پاسخ به سؤالی درباره ممنوعیت واردات کالا با ارز آزاد به کشور گفت: من در همین جا اعلام می‌کنم که واردات کلیه کالاها به داخل کشور با منشا ارز مشخص آزاد است.

وی افزود: مصوبه دولت تنها نوعی شفاف سازی در خصوص واردات کالا و منشا ارز آنها بوده است.

وزیر صنعت در پاسخ به سؤال دیگری درباره اینکه آیا دولت طرح مشخصی برای جمع آوری نقدینگی از بازار دارد یا خیر، گفت: تمام طرح‌های بانک مرکزی و وزارت اقتصاد و دارایی بر پایه جمع آوری نقدینگی و هدایت آن به سمت فعالیت‌های تولیدی است.

وی افزود: ما امیدوارم که بتوانیم نقدینگی را به عنوان یک شاخص معیار در سلامت اقتصادی کشور هدایت و آن به سمت فعالیت‌های تولیدی حفظ کنیم.

وزیر صنعت و تجارت در پاسخ به سؤال دیگری درباره برخی از کالاهای لوکس که واردات آنها به داخل کشور ممنوع شده گفت: در این باره بارها اعلام کرده‌ایم که کالاهای لوکس در دسته دهم قرار گرفته که ثبت سفارش آنها ممنوع است.

غضنفری گفت: با این حال من در اینجا اطمینان می‌دهم واردات تمام کالاهای تولیدی مورد نیاز کشور اعم از کالاهای لوکس، مصرفی و مواد مورد نیاز واحدهای صنعتی به داخل کشور آزاد است.