به گزارش ملت ایران به نقل ازمشرق، محسن پروان دبیر همایشصنعتفولاد و معدن در مصاحبه با باشگاه خبرنگاران در رابطه با حضور شرکت های اصلی فولاد در این همایش گفت: شرکت های بزرگ صاحب تکنولوژی فولاد دنیا در این همایش حضور دارند.

وی ادامه داد: حضور شرکت های بزرگ فولاد از سراسر دنیا در این همایش باعثمی شود که قیمت فولاد خاورمیانه که قبلا توسط کشورهای امارات و ترکیه مشخص می شد، توسط کشورمان تعیین شود.

شایان ذکر است: ایران نقش بزرگ ترین تولیدکننده، وارد کننده و صادرکننده فولاد را در منطقه ایفا می کند.

وی اظهار داشت: در سال های گذشته شرکت های خارجی حضور چشم گیری در همایش نداشتند، اما در این دوره شاهد افزایش این شرکت در همایش هستیم که می توان به حضور شرکت هایی از کشورهایی چون: اسپانیا، انگلیس و آلمان، اتریش، فرانسه، چین، فنلاند اشاره کرد.

وی تصریح کرد: در این همایش، ۸۰۰ کارشناس داخلی و ۱۰۰ کارشناس در بخش خارجی حضور دارند و همچنین ۲۲ کارگاه آموزشی طی برگزاری این همایش برای متخصصان و دانش آموختگان برگزار خواهد شد.

وی افزود: شرکت های خارجی به دنبال سرمایه گذاری در کشورمان از تکنولوژی به روز خود استفاده خواهند کرد که امیدواریم سرمایه گذاران و کارشناسان از این فرصت استفاده بهینه داشته باشند و تبادل تکنولوژی گسترده ای در زمینه صنعت فولاد، معدن صورت بگیرد.

وی در پایان گفت: تعاملات موجود در زمینه هایاقتصادیوسرمایهگذاری می تواند به اشتغال زایی در کشور کمک شایانی نماید.