به گزارش ملت ایران به نقل از خبرگزاری فارس، در حالی که قیمت مصوب تندر۹۰ مدل E۲ از سوی سازمان حمایت ۲۱ میلیون و ۴۰ هزار تومان تعیین شده، این خودرو توسط نمایندگی‌های ایران خودرو ۲۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان فروخته می‌شود.

همچنین سازمان حمایت قیمت تندر۹۰ مدل E۱ را ۱۸ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان تعیین کرده بود که در حال حاضر این خودرو با قیمت ۱۹ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان به مشتریان عرضه می‌شود.

مسئول فروش یکی‌ از نمایندگی‌های ایران خودرو در مورد دلیل گران فروشی تندر۹۰، به فارس گفت: این قیمتها توسط ایران خودرو به ما ابلاغ شده و ما طبق قیمت‌های اعلام شده از سوی شرکت، خودروها را می فروشیم.

پیشتر نیز شرکت پارس خودرو در فروش برخی محصولات خود خارج از نرخهای مصوب عمل کرده و این خودروها را بالاتر از قیمتهای تعیین شده توسط سازمان حمایت عرضه کردند.

این شرایط در حالی ادامه دارد که هیچ نظارتی از سوی وزارت صنعت و سازمان حمایت بر بازار خودرو صورت نمی‌گیرد و شرکتهای خودروساز با قیمت‌های دلخواه خود نسبت به فروش خودرو اقدام می‌کنند. در این میان مشتریان بلاتکلیفند و در تماس با ایران خودرو و دستگاه‌های مسئول نیز پاسخ قانع‌کننده‌ای دریافت نمی‌کنند.

چندی قبل غضنفری وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز اعلام کرد خودرو سازان علی رغم دریافت مصوبه افزایش قیمت به تعهدات خود برای کنترل حاشیه بازار عمل نکرده‌اند.