پاسخ به پرسشهای مشتریان درمورد ۲۰۶و رانا

به گزارش ملت ایران متن این پرسش‌ها و پاسخ‌ها به این شرح است:

آقای بابایی شما وعده داده بودید تولید ۲۰۶ در آبان از سر گرفته می‌شود. اما هنوز خبری نیست؟

ما همچنان به وعده‌ای که داده‌ایم پایبندیم و بزودی خط تولید ۲۰۶ راه می‌افتد. خبرهای خوش در راه است.

تکلیف مشتریانی که چند ماهیست برای دریافت ۲۰۶ ثبت‌نام کرده‌اند چیست؟

طی بخشنامه‌ای که به تمام نمایندگی‌ها ارسال شده آنها مجاز هستند خودرو ۲۰۶ را به خودروهایی چون ال ۹۰، پارس و پارس اتوماتیک در ازای ۲۰۶ و ۲۰۷ اتوماتیک تبدیل کنند. در صورت تبدیل خودرو در سریع‌ترین زمان خودروی متقاضیان به آنها تحویل داده خواهد شد.

ظاهرا در تحویل تندر ۹۰ هم ایران خودرو مشکل دارد؟

تاخیر در تحویل تندر ۹۰ زیاد نیست و مشکلی در تامین نیاز متقاضیان وجود ندارد. با این حال برای ایجاد آرامش در بازار فروش چند مرحله‌ای تندر ۹۰ هم آغاز شده که البته این فروش قطعی خواهد بود. در این صورت متقاضیان می‌توانند ۷۰ درصد وجه را امروز پرداخت کنند و دو ماه دیگر با قیمت قطعی آن را تحویل بگیرند.

این‌طور که مشتریان رانا می‌گویند کیفیت رانای تحویلی با رانایی که رونمایی شد خیلی متفاوت است؟

در هر جای دنیا خودرویی که برای اولین بار وارد بازار می‌شود نسبت به دیگر خودروهای تولیدی بعد از آن، همراه با ایراداتی خواهد بود که به مرور زمان اصلاح می‌شود.

به دلیل تاخیر در تحویل ما سعی کردیم این خودرو را به تولید برسانیم،(اما) با توسعه کار اصلاحاتی در این خودرو صورت خواهد گرفت.

تحویل رانا هم با تاخیر انجام می‌شود؟

از تحویل به موقع رانا خیلی عقب نیستیم و با توجه به افزایش تولید این خودرو هر روز که بگذرد مدت زمان تاخیرها کمتر می شود. با این حال در حال حاضر هم تاخیر زیادی در تحویل خودرو وجود ندارد اما این مدت زمان تاخیر هم کاهش خواهد یافت.

درحال حاضر ایران خودرو برای تحویل چه خودروهایی مشکلی ندارد؟

در حال حاضر متقاضیان خرید خانواده سمند، پارس و پژو ۴۰۵ می‌توانند بدون هیچ مشکلی ثبت‌نام کنند و خودروی خود را تحویل بگیرند. این خودروهای اعلامی موجود است و علاقه‌مندان به خرید آنها می‌توانند براحتی ثبت‌نام کنندو خودروی خود را تحویل بگیرند.

ظاهرا تقاضای کاذب بازار باعثشده بیشتر خریداران شما مصرف‌کننده نهایی نباشند. ظاهرا پیش‌فروش عید غدیر هم خیلی زود پر شده است؟

به دلیل جلوگیری از خرید بیش از یک خودرو توسط هر فرد، قانونی مبنی بر خرید هر خودرو توسط یک نفر و استفاده از کد ملی گذاشته شده و بر همین اساس هر فرد می‌توانست برای یک خودرو ثبت‌نام کند.

با این روش سعی داریم خودرو را مستقیم به دست مصرف‌کننده برسانیم؛ بنابراین پیش‌بینی می‌کنیم در روزهای آینده وضع بهتر و تقاضای کاذب از بازار حذف شود. همین تصمیم باعثکاهش قیمت خودروی پارس و پژو ۴۰۵ در بازار شده و این روند نزولی در حاشیه بازار ادامه خواهد داشت.