به گزارش ملت ایران به نقل از فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز(سه‌شنبه) طرح الحاق یک تبصره به بندهای ۴۴ و ۴۵ قانون بودجه سال ۱۳۹۱ کل کشور را مورد بحثو بررسی قرار داده و به تصویب رساندند.

به موجب مصوبه مجلس، اجرای فاز دوم قانون هدفمند سازی یارانه‌ها در سال ۱۳۹۱ ممنوع شد و دولت حق ندارد در ماه‌های باقیمانده سال جاری، سرانه یارانه نقدی پرداختی به خانوارها را از هر منبعی افزایش دهد.

وکلای ملت مصوب کردند یک تبصره به هر یک از بندهای ۴۴ و ۴۵ قانون بودجه سال ۱۳۹۱ الحاق شود.

طبق تبصره الحاقی به بند ۴۴ بودجه ۹۱ مقرر شد، افزایش قیمت حامل‌های انرژی و سایر کالاها و خدمات موضوع قانون هدفمند سازی یارانه‌ها در سال ۱۳۹۱ نسبت به سال ۱۳۹۰ ممنوع است.

بهارستان نشینان در تبصره الحاقی به بند ۴۵ بودجه ۹۱ نیز مقرر کردند، در ماه‌های باقیمانده سال ۱۳۹۱ هر گونه افزایش یارانه سرانه نقدی نسبت به پرداختی شهریور ماه سال جاری از هر منبعی ممنوع است.

مجلسی‌ها با ۱۸۳ رای موافق، ۴ رای مخالف و ۲۰ رای ممتنع از ۲۳۱ نماینده حاضر در جلسه، جزئیات طرح مذکور را به تصویب رساندند.

وکلای ملت در جلسه علنی روز یکشنبه پارلمان، کلیات طرح اصلاح بندهای ۴۴ و ۴۵ قانون بودجه سال ۹۱ را به تصویب رساندند.

به گزارش فارس، تا پایان سال جاری طبق مصوبه مجلس میزان یارانه نقدی همان ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان پرداخت خواهد شد و دولت حق هیچ گونه افزایش در میزان یارانه نقدی پرداختی به خانوارها را نخواهد داشت.

همچنین لازم به ذکر است قیمت حامل‌های انرژی مانند بنزین و گازوئیل و سایر کالاها و خدمات مشمول قانون هدفمند سازی یارانه‌ها تا پایان سال جاری هیچ گونه افزایش قیمتی نخواهد داشت.