ملت ایران: می گویند آرزو بر جوانان عیب نیست. شاید یکی از آرزوهای اکثر جوانان ایرانی باشد که سوار خودروهایی شوند که در داخل کشور گاهی تا ۵ برابر قیمت اصلی آن به فروش می رسند و همین قیمت نجومی آنها، این خودروها را برای جوانان ایرانی خاص کرده و باعثشده تا هر جوان ایرانی برای یکبار هم شده بخواهد سوار این خودروهای لوکس شود. یکی از راه هایی که جوانان ایرانی برای سوار شدن بر ماشین هایی که دوست دارند انتخاب می کنند، ماشین های اجاره ایست. کافیست که نگاهی به صفحه آگهی های روزنامه ها بیندازید، این روزها چند ستون از آگهی ها را عنوان " اجاره وسیله نقلیه " اشغال کرده است. گویا این روزها مالکان خودروهای لوکس از واردکننده های آن عقب نیفتاده اند و خودروهای خود را به محل درآمد خود تبدیل کرده اند. همانطور که قیمت خودروهای لوکس در ایران چند برابر قیمت اصلی آن در خارج از کشور است، قیمت اجاره خودرو نیز در ایران از قیمت های اجاره در خارج از کشور بسیار بالاتر است. در حالیکه در کشورهای دیگر قیمت اجاره خودرو در حد معقولیست که در ایران این قیمت ها به روزی ۶ میلیون تومان نیز می رسد. به گزارش افکار نیوز، در امارات یک خودروی مرسدس بنز e - class با قیمت ۴۰۰ دلار اجاره داده می شود که در ایران اجاره روزانه یک دستگاه مرسدس بنز اس ۵۰۰ از ۹۰۰ تا یک میلیون تومان هزینه دارد.

قیمت اجاره خودرو در ایران واقعا دیدنی است. شما اگر بخواهید برای یک روز سوار بی ام و x۶ آخرین مدل شوید باید روزانه ۱میلیون و ۵۰۰ هزار تومان هزینه کنید و اگر برای یک ماه بخواهید بی ام و آخرین مدل سوار شوید ۳۰ میلیون تومان آب می خورد؛ یعنی روز یک میلیون تومان. البته اگر طرفدار پروپا قرص این مدل از خودروی بی ام و نیستید می توانید مدل های دیگر این برند معروف را اجاره کنید. به گزارش افکار نیوز، در حال حاضر هر دستگاه بی ام و ۶۳۰، روزانه ۴۵۰ هزار تومان و هر دستگاه ۵۳۰ آن روزانه ۲۵۰ هزار تومان اجاره داده می شود.
اگر از طرفداران هیوندای هستید، برای اجاره روزانه یک دستگاه سوناتا ۲۰۱۲، باید ۲۵۰ تا ۳۵۰ هزار تومان و برای اجاره ماهانه اش ۷ میلیون تومان هزینه کنید. همچنین هیوندای جنسیس نیز هزینه ای مشابه سوناتای ۲۰۱۲ دارد. برای مدل شاسی بلند هیوندای مثل وراکروز اجاره دهندگان هزینه ای را معادل ۲۸۰ تا ۳۰۰ هزار تومان در روز تعیین کرده اند. همچنین اگر بخواهید اجاره ای پورشه سواری کنید باید ۴برابر قیمت اجاره بی ام و بپردازید. به قیمت اجاره هردستگاه پورشه در پایتخت برای یک روز ۶میلیون تومان است.
با این حال کسانی هستند که برای یک روز سوار شدن بر این خودروها حاضرند هزینه گزافی را بپردازند. یکی از اجاره دهندگان خودروهای لوکس در گفتگو با افکارنیوز، می گوید: هستند کسانی که برای یک دور زدن هم که شده حاضرند هزینه های میلیونی اجاره خودرو را پرداخت کنند.
وی گفت: بسیاری از خودروهای گذرموقت و لوکسی که در خیابان ایران زمین واقع در شهرک غرب تردد می کنند، خودروهایی هستند که اجاره شده اند و جوانان و کسانی که آن ها را اجاره کرده اند برای یک خیابان گردی ساده، اقدام به اجاره خودروهای لوکس می کنند.
اغلب اجاره دهندگان خودرو در ایران در ازای اجاره خودرو، یک چک به قیمت خودرو یا نصف قیمت آن همراه با سند منزل یا جواز یا اجاره نامه را طلب می کنند. یکی از اجاره دهندگان خودرو می گوید: افزایش قیمت خودروها تاثیری بر نرخ اجاره آنها نداشته است.

لیست قیمت اجاره خودروهای لوکس

افکار