ملت ایران:رضا سرایی مدیر عامل زامیاد اظهار داشت: با توجه به رهنمود های مقام معظم رهبری در خصوص حمایت از تولید ملی و کار و سرمایه ایرانی شرکت زامیاد به عنوان یکی خودروسازان تجاری که بیش از پنج دهه در این زمینه مشغول به فعالیت است هم راستا با حفظ و ارتقاء توان شبکه حمل و نقل کشور و بکارگیری از تکنولو‍ژی روز دنیا، اقدام به تولید محصول کشنده سنگین مدل AT۴۴۰S۴۳ و AS۴۴۰S۴۸ کرد.

وی ادامه داد: با توجه به استقبال بسیار گسترده از سری اول کشنده‌هایی که بصورت محدود وارد شبکه حمل‌ونقل کشور شد، شرکت زامیاد بر آن شد تا نسبت به تولید انبوه این خودرو اقدام کند از این رو برنامه تولید ۲ مدل از کشنده‌های گروه خودرویی سنگین و فوق سنگین با مدل های AT۴۴۰S۴۳ مجهز به موتور ۱۰ لیتری با قدرت ۴۳۰ اسب بخار و مدل AS۴۴۰S۴۸ مجهز به موتور ۱۳ لیتری با قدرت ۴۸۰ اسب بخار و گیربکس اتوماتیک که سازگار با شرایط اقلیمی، جاده‌ای و متناسب با نیاز بازار ایران می‌باشد در دستور کار خود قرار داد.
مدیر عامل شرکت زامیاد در خصوص ویژگی‌های این دو کشنده جدید تولیدی شرکت زامیاد بیان داشت: از ویژگی های بارز محصولات سنگین AT۴۴۰S۴۳ و AS۴۴۰S۴۸ می‌توان به بازده بالای موتور، هزینه نگهداری بسیار کم، عملکرد و گشتاور خروجی بسیار بالای PTO، پایین بودن مصرف سوخت و بالا بودن کیفیت و دوام آن نسبت به سایر برندهای خودروهای تجاری اروپایی اشاره کرد.
وی همچنین اظهار داشت محصولات فوق مجهز به کروز کنترل، سیستم تعلیق پنوماتیک با قابلیت تنظیم ارتفاع، سیستم ترمز ABS، ASR و EBL و مخزن سوخت ۱۲۰۰ لیتری از دیگر قابلیت‌ های این خودروها می‌باشد.
سرایی در ادامه از برنامه ارتقاء استانداردهای روز دنیا خبر داد و گفت: ۳ استاندارد به استانداردهای سال ۹۰ خودروی وانت ۲/۲ تن زامیاد اضافه می شود و نصب فرمان دوتکه تلسکوپی و تاخوگراف و همچنین محدود کننده سرعت، ۳ استاندارد اجباری سال ۹۱ وانت زامیاد است.
وی ضمن تاکید بر اینکه هم اکنون کلیه الزامات استانداردی در تولید وانت ۲/۲ تن زامیاد رعایت می شود، به مزیتهای موتورهای دیزلی پرداخت و گفت: به جهت مزیت هایی که سوخت دیزل در کاهش مصرف به همراه دارد عمده تولید شرکت زامیاد بر روی موتور دیزل است چرا که بازار وانت دیزل زامیاد بیش از محصولات بنزینی و دوگانه سوز با استقبال روبرو شده است.
مدیر عامل شرکت زامیاد همچنین از عرضه کامیون ۶ تن جدید که در حال حاضر در مراحل انجام انواع تست های فنی و استانداردهای مورد نیاز می باشد خبر داد.
سرایی در ادامه تحریم های اخیر را فرصت مناسبی برای بخش های مختلف اقتصاد به خصوص صنعت دانست واظهار داشت: بر اساس رهنمودهای مقام معظم رهبری و در راستای اقتصاد مقاومتی، مدیران و دست اندرکاران بخش صنعت وظیفه داریم با بهره مندی از نیروی انسانی به عنوان مهمترین سرمایه وسایر منابع غیر نفتی، در مردمی کردن اقتصاد و به گونه ای عمل کنیم که بتدریج از وابستگی به نفت به سمت و سوی اقتصاد غیر نفتی حرکت کنیم.
گفتنی است، شرکت زامیاد با انواع خودروهای وانت ۲/۲ تن زامیاد با بیش از دوازده نوع کاربری در بخش های مختلف خدماتی، از قبیل باربری، حمل مایعات و سوخت، آتش نشانی، کمپرسی، حمل مواد غذایی، پول رسانی، خودروبر، بتون و زباله، همچنین با تولید انواع ون A۳۶-۱۳، مینی بوس A۵۰-۱۲ در حوزه خودروهای حمل‌ونقل درون شهری و در بخش خودروهای سنگین با کامیون کشنده سنگین و فوق سنگین، کامیون یوروکارگو ۲*۴ با کاربری کمپرسی، کامیون یوروکارگو ۲*۶ با کاربری تانکر و حمل کانتینر، کامیون یوروکارگو با کاربری میکسر، کامیون AD۳۸۰ به دو صورت کمپرسی، یوروکارگو MLL۱۸۰ و کشنده ۷۲۰ یکی از بزرگترین شرکت های تولید کننده خودروهای تجاری در کشور است.


رعایت استانداردها مانع تولید است!
مدیر عامل شرکت زامیاد گفت: استانداردسازی خودروهای داخلی باید تا زمان آماده سازی زیرساخت ها و توسعه کامل کشور به تعویق بیفتد، زیرا این امر در شرایط فعلی مانع تولید است.
سرایی در مراسم رونمایی از کشنده استرالیس با انتقاد از اجباری بودن اعمال استانداردها بر روی خودروها افزود: از آنجا که کشور ما در حال توسعه است، رعایت استانداردهای خودرویی باید تا توسعه یافتگی کامل به تعویق افتد، زیرا رعایت استانداردهای اجباری خودرو تولید ما را با مشکل مواجه می کند.
وی با اشاره به نوسانات قیمت خودرو در بازار گفت: هیچ یک از خودروسازان کشور بدنبال افزایش قیمت محصولات خود نیستند و هدف از این امر حفظ توانمندی صنعتی بنگاه ها و ادامه حیات آنان است.
وی افزود: صنایع خودروسازی کشور در شرایط فعلی آسیب پذیر شده اند و در صورتی که زیانده شوند قادر به ادامه تولید نخواهند بود.
سرایی تصریح کرد: ما بدنبال متعادل کردن قیمت خودرو هستیم تا از زیان دهی شرکت خود جلوگیری کنیم و امیدواریم با ارائه تولیدات جدید بتوانیم از دریافت ارز دولتی بی نیاز شده و با افزایش تولید نیز میزان داخلی سازی محصولات جدید شرکت را افزایش دهیم.
وی با اشاره به اجرای پروژه موتور دیزلی طی سال های گذشته در شرکت زامیاد اعلام کرد: طبق گفته شرکت بهینه سازی سوخت، تاکنون معادل یک پالایشگاه ۲۰۰ هزار بشکه ای صرفه جویی ارزی حاصل از نصب موتور دیزلی صورت گرفته است.
مدیر عامل شرکت زامیاد افزود: این در حالی است که سازمان های طرف قرارداد شرکت زامیاد کماکان از پرداخت هزینه های انجام شده برای اجرای پروژه موتور دیزلی خودداری می کنند.
وی با بیان این که برای انجام این پروژه بیش از ۱۵۰ قطعه و اجزا محرکه خودرو وانت زامیاد تغییر پیدا کرده است ادامه داد: محصولات جدید این شرکت طبق برنامه زمان بندی شده ارائه می شود.
وی تصریح کرد: زامیاد پروژه بهبود و اصلاح وانت را آغاز کرده است و در حال انجام برنامه توسعه محصولات بر روی شش خودرو جدید است که امیدواریم تا سال ۹۲ آماده عرضه شود.


درخواست مجدد سایپا برای افزایش قیمت تولیدات این شرکت!
مدیرعامل شرکت سایپا از تقاضا برای افزایش مجدد قیمت تولیدات این شرکت خبر داد و گفت: این موضوع در سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان در حال بررسی است و نتیجه آن به زودی اعلام می شود.
سعید مدنی در حاشیه مراسم رونمایی از کشنده جدید شرکت زامیاد با اشاره به وضعیت تولیدات این شرکت اظهار داشت: برای افزایش مجدد قیمت پراید تقاضای خود را به سازمان حمایت داده ایم، تغییر قیمت ها با نظارت این سازمان به سایپا اعلام می شود و ما نیز این قیمت ها را به نمایندگی ها ابلاغ می کنیم.
وی ضمن تایید درخواست این شرکت برای افزایش قیمت پراید تصریح کرد: با درنظر گرفتن نرخ ارز در اتاق مبادلات ارزی که حول و حوش ۲۵۰۰ است قیمت ‍پراید به حدود ۱۵ میلیون تومان افزایش می یابد.
یادآور می شود: شرکت سایپا در حالی درخواست مجدد افزایش قیمت خود را به سازمان حمایت اعلام کرده است که این شرکت ۱۲ مهرماه سال جاری مجوز افزایش ۲۰ درصدی قیمت محصولات خود را دریافت کرده بود و نمایندگی های این شرکت مدعی هستند سایپا هنوز قیمت های مصوب را به آنها ابلاغ نکرده و قیمت ها را مطابق نرخ روز به آنها اعلام می نماید.
اعلام نشدن نرخ های جدید به نمایندگی ها از سوی مدیرعامل سایپا رد شد و وی تصریح کرد: نرخ های مصوب به نمایندگی ها ابلاغ شده و در حال حاضر قیمت ها ثابت است.
مدنی تاکید کرد خودروهایی که تاریخ تحویل آنها قبل از ۱۲ مهر بوده است با قیمت قبلی به مشتریان تحویل داده می شود.


آغاز تحویل پراید از چند روز آینده
مدیرعامل سایپا با اشاره به رفع مشکل شماره گذاری پراید، اظهارداشت برای شماره گذاری پرایدهای بدون ایربگ(کیسه هوا) تا پایان سال مهلت گرفته ایم، بنابراین پرایدهای بدون ایربگ و ایربگ دار از چند روز آینده تحویل مشتریان می شود.
وی با اشاره به آغاز مجدد شماره گذاری پراید بدون ایربگ از چند روز آینده، تصریح کرد تلاش می کنیم پراید با ایربگ را نیزتا ‍‍‍پایان سال تحویل مشتریان دهیم.
مدنی با بیان اینکه تمام تولیدات این شرکت در حال عرضه است، عنوان داشت دعوت نامه ها به طور مداوم برای مشتریان ارسال می شود.

پرشین خودرو