به گزارش به نقل از خبرنگار «انتظامی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، سردار احمدرضا رادان درباره مباحثمطرح‌شده پیرامون اقدامات خلاف عده‌ای و تاثیر آن بر نوسانات بازار ارز گفت: نابسامانی بازار ارز صرفا به دلیل وجود این افراد نیست و دارای بخش‌های مختلفی است که من تنها می‌توانم در مقوله خودمان در پلیس وارد شوم.

به گفته رادان بخش‌هایی از این نابسامانی‌ها قطعا مربوط به تخلفات عده‌ای است، اما نمی‌توان گفت که صرفا این اقدامات توسط آنان انجام شده است.

وی با اشاره به جلسه چندی پیشی که در وزارت کشور پیرامون این موضوع برگزار شده بود گفت: در این جلسه به جمع‌بندی خوبی رسیدیم.

جانشین فرمانده ناجا با بیان اینکه اقدامات متقلبانه، متخلفانه و مجرمانه در این حوزه به وجود آمده است گفت: ‌ همیشه وقتی یک بستری ایجاد می‌شود، عده‌ای متخلف و مجرم نیز خودشان را به این بستر می‌چسبانند.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به تشکیل کارگروه‌هایی برای شناسایی این افراد گفت: کار شناسایی رو به اتمام است و تحقیقا می‌توان گفت که اکثر متخلفان و مجرمان در این موضوع شناسایی شده‌اند که البته زیاد هم نیستند، اما معتقدیم که حتی یک نفر هم زیاد است.

وی با اشاره به این که برخی از اقدامات انجام‌شده در بازار ارز را به نوعی قماربازی است گفت: متاسفانه این عده بدون این که پولی را به شکل فیزیکی جابجا کنند با بالا و پایین کردن ۱۰۰ تومان، ۲۰ تومان و ۲۰۰ تومان قیمت‌ها مانده موجودی را میان خودشان تقسیم و به نوعی قماربازی می‌کنند.

جانشین فرمانده ناجا به شهروندان قول داد که متخلفان بازار ارز را جمع‌آوری می‌کنند.

وی همچنین در بخش دیگری از سخنانش به اقدامات پلیس در بحثایمنی خودروها اشاره کرد و گفت: در این خصوص دو تکلیف داشتیم که یکی از آنها الزام خودروسازان به نصب ترمز ضدقفل یا همان ABS بود و دیگری نیز بحثنصب کیسه هوا در خودروها بود.

تمام خودروهای ساخت جدید به ABS مجهزند

خودروسازان باید برای نصب ABS خودروهای قدیمی فراخوان دهند

رادان ادامه داد: امروز تمام خودروهایی که ساخته می‌شوند به سیستم ترمز ضدقفل که به ABS نیز مشهور است، مجهزند که البته این کار سختی بود و مقاومت‌های زیادی نیز در مقابل آن انجام شد چون هزینه‌بر بود و نیازمند تجهیزات زیادی هم بود که با اقداماتی که انجام شد و فشار دولت این امر تحقق یافت.

به گفته وی در خصوص خودروهای قدیمی‌تر نیز خودروساز باید فراخوان کند و آنها را نیز به سیستم ABS‌تجهیز کند.

به جز یک خودرو تمام خودروهای ساخت داخل به کیسه هوا مجهزند

جانشین فرمانده ناجا همچنین در خصوص نصب کیسه‌های هوا در خودروها نیز گفت: ۸۰ درصد این امر محقق شده و در حال حاضر تمام خودروهای ساخت داخل به جز یک خودرو به کیسه هوا مجهز هستند.

وی با بیان اینکه وقت آن یک خودرو هم برای نصب کیسه هوا به اتمام رسیده است، ‌ گفت: ‌ از موضوع جان مردم نمی‌توان عبور کرد و این حقی است که بر گردن پلیس، دولت و همه است.

جانشین فرمانده ناجا با تاکید بر اینکه پلیس با شدت روی ابلاغ خودش پافشاری کرده است گفت: بر اساس آخرین خبرهایی که در گفت و گو با رییس پلیس راهور از آن با خبر شدم توافقات خوبی حاصل شده تا آن یک خودرو هم در تولیدات بعدی خود به کیسه هوا تجهیز شود.

رادان همچنین در ادامه درباره بازسازی ناجا بر اساس انتقادات شهروندان نیز گفت: در طرح امنیت اخلاقی یا امنیت اجتماعی که شامل برخورد با اراذل و اوباش، مزاحمان نوامیس، آلودگی صوتی، برخورد با معتادان پرخطر و خرده‌فروشان موادمخدر، ‌ بدپوششی و … ناظر بر مطالبات مردم و نظرسنجی‌ها و تماس‌های تلفنی عمل کردیم.

به گفته رادان گشت ارشاد تنها بخشی از طرح امنیت اخلاقی بود که ظاهرا هم به شهروندان چسبیده!

جانشین فرمانده ناجا ادامه داد: ما در ۱۹۷ قسمتی به نام مطالبات مردم را داریم که مردم در تماس با آن مطالبات خود را بیان می‌کنند که موضوع امنیت اجتماعی و امنیت خلاقی نیز برگرفته از همین تقاضاها است.

رادان با اشاره به بحثراهنمایی و رانندگی نیز گفت: نگرانی مردم از تصادفات و تلفات رانندگی سبب شد که ما حضور فیزیکی و حضور توام با تکنولوژی خود را افزایش دهیم.

اصلاح کمین پلیس در جاده‌ها

رادان اضافه کرد: به عنوان مثال مردم همیشه از کمین پلیس در جاده‌ها نگران بودند که ما این موضوع را در خیلی از جاها اصلاح کردیم که این نیز از خواسته‌ها و مطالبات به حق مردم است.

وی با اشاره به اقدامات انجام گرفته در بحثکاهش تصادفات نیز گفت: کاهش تصادفات نیازمند حدود چهار مولفه است که یکی از آنها ایمنی خودرو است اما قبل از آن باید مردم رانندگی بهتری انجام دهند که خوشبختانه این به سطح خوبی رسیده است.

پنج درصد رانندگان جاده متخلف بودند

جانشین فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به سامانه ثبت تخلفات از طریق دوربین نیز گفت: طبیعتا ثبت تخلفات با کمک دوربین بسیار بیشتر از ثبت تخلف رانندگی از سوی انسان است. اما با این وجود بر اساس نتایج آمارها تنها پنج درصد از کل رانندگان در جاده متخلف بودند.

وی با اشاره به بروز شدن سیستم‌ها و تجهیزات پلیس نیز اظهارکرد: امروزه اگر فردی تخلفی کند، ۲۴ ساعت بعد جریمه آن به در خانه‌اش می‌رود.

جانشین فرمانده ناجا اضافه‌کرد: قبلا برای تخلفاتی نظیر سرعت غیرمجاز که به تلفات زیادی منجر می‌شد تنها ۱۰ تا ۱۵ هزار تومان جریمه صادر می‌شد که این امر قطعا بازدارنده نبود اما در قانون جدید که در تصویب آن مجلس و دولت زحمات زیادی کشیده‌اند برای این تخلف علاوه بر ۲۰۰ هزار تومان جریمه سه روز نیز توقیف خودرو در نظر گرفته شده که البته در صورتی که مجموع تخلفات راننده به امتیاز ۳۰ برسد نیز یکسال گواهینامه‌اش توقیف می‌شود که همین امر سبب بازدارندگی فراوانی شده است.

به گفته رادان این بازدارندگی‌ها تنها برای آن پنج درصد متخلف است و تغییر قانون و افزایش جریمه‌ها برای ۹۵ درصد دیگر که قانون را رعایت می‌کنند یک حاشیه امن به وجود آمده است.

به گزارش ایسنا، جانشین فرمانده ناجا با اشاره به کاهش ۳۲ درصدی اعمال قانون اظهارکرد: با وجود این کاهش اما در سال گذشته ۳۰۰۰ کشته نیز کمتر داشتیم و ۱۶ هزار تن نیز کمتر مصدوم شدند.

وی که در یک برنامه زنده تلویزیونی سخن می‌گفت در خصوص اقدامات انجام گرفته در حوزه راه نیز خاطرنشان کرد: وزارت راه و شهرسازی مناطق حادثه‌ساز در جاده‌ها را شناسایی و نسبت به رفع آن اقدام کرده است.