به گزارش ملت ایران به نقل از طلانیوز همزمان با اعلام موعد تحویل سکه در سررسید قرارداد آتی شهریور ماه ۹۰، قرارداد آتی سکه طلا برای تحویل در دی ماه امسال از چهارشنبه هفته جاری راه‌اندازی می‌شود. با نزدیک شدن موعد تسویه قرارداد آتی سکه طلا برای تحویل در شهریور ماه جاری، بورس کالا قرارداد آتی سکه طلا برای تحویل در دی ماه ۹۱ را از روز چهاشنبه ۲۹ شهریورماه در بازار قراردادهای مشتق کالایی این بازار راه اندازی می کند.

دوره گشایش اولین روز معاملاتی این قرارداد جدید بدون دامنه نوسان قیمتی و به مدت ۳۰ دقیقه آغاز و پس از کشف قیمت پایه در فرآیند حراج تک قیمتی، جلسه معاملاتی عادی آن با اعمال حد نوسان قیمت روزانه ادامه می یابد.

در این راستا قیمت پایه کشف شده در حراج تک قیمتی مبنای حد نوسان قیمت روزانه برای ادامه معاملات در حراج پیوسته خواهد بود.

بورس کالا اعلام کرده چنانچه معامله ای در روز حراج تک قیمتی قرارداد آتی سکه طلا برای تحویل در دی ماه امسال صورت نگیرد روند معاملات این قرار داد متوقف و دوباره برای کشف قیمت، فرآیند مذکور در روز کاری بعد تکرار می شود.

موعد سررسید قراردادهای آتی سکه طلا برای تحویل در شهریور ماه ۹۱ روزهای دوشنبه و سه شنبه هفته جاری خواهد بود که براین اساس، کلیه فروشندگان و خریداران دارای موقعیت تعهدی باز موظف به تحویل سکه براساس ضوابط اعلام شده هستند.