به گزارش ملت ایران رییس کل بانک مرکزی به مردم توصیه کرد تا دلارهایی را که خریداری کرده اند در سپرده هایشان و به نام خودشان پس انداز کنند و گفت: «هر وقت خواستند هم ما ارزشان را به آنان پرداخت می کنیم.»

محمود بهمنی در گفت و گو با خبر آنلاین با بیان اینکه سود هم به این سپرده ها تعلق می گیرد، افزود: «ما الان سودهای بالا را برای این سپرده ها در نظر گرفتیم. حالا مردم اگر این دلارها را در خانه نگه دارند خطر و ریسک است.

آیا بانکی تا به حال شده سپر ده های مردم را ندهد؟ اصلا چنین چیزی نیست. ما در بانک صندوق هایی اجاره ای داریم که مال مردم است و می توانند سکه و دلار خود را در آن بگذارند تا امنیت داشته باشد.» وی اظهار داشت: «بر اساس اخباری که داریم در حال حاضر سارقان خیلی راحت برای ارز و سکه وارد خانه ها می شوند.

ما می بینیم، می شنویم و هر روز به ما گزارش می دهند که واحدی مسکونی سرقت شده و رقمی دلار و سکه از آنجا برداشته شده است. چیز دیگری نمی برند و سارقان دقیقا دنبال این دو قلم کالا می آیند.» بهمنی با بیان اینکه مگر سکه و دلار را می برند در خانه ذخیره کنند؟

افزود: «بر اساس اخباری که داریم رقم قابل توجهی از دلار در واحدهای مسکونی است. ما اعلام کردیم که شهروندان دلارها را بیاورند و حساب باز کنند و آن را در حساب هایشان بریزند.

هر وقت هم که خواستند بیایند و پولشان را به ارز بگیرند و یک سودی هم به آن تعلق می گیرد. با این وجود یکسری هنوز دلار را در خانه ها نگه می دارند.» وی همچنین روند قیمت دلار را نزولی پیش بینی کرد.