ملت ایران، جام؛ به گزارش سی ان ان؛ بر اساس بررسی و مطالعه جدید، کشورهای هنگ کنگ، تایوان و کره جنوبی در رده های بعدی این فهرست قرار می گیرند.

در حال حاضر هم بر اساس برخی از معیارها، این کشورها محل زندگی ثروتمندان جهان هستند. بر اساس ارزیابی گزارش ثروت ۲۰۱۲ از سوی نایت فرانک، درآمد سرانه کشور سنگاپور در سال ۲۰۱۰،۵۶. ۵۳۲ دلار برآورد شد که بر اساس برابری قدرت خرید، بالاترین میزان درآمد دنیا در سال محسوب می شود.

بعد از سنگاپور، کشورهای نروژ با درآمد سرانه ۵۱.۲۲۶ دلار، آمریکا با(۴۵.۵۱۱ دلار)، هنگ کنگ(۴۵.۳۰۱ دلار)، و سوئیس(۴۲.۴۷۰ دلار) قرار می گیرند.(صندوق بین المللی پول، کشور سنگاپور را از لحاظ تولید ناخالص سرانه داخلی در سال ۱۱-۲۰۱۰ در رده سوم فهرست، بعد از قطر و لوگزامبورگ، قرار داد).

براساس برآورد گزارش دارایی و ثروت، پیش بینی می شود که تا سال ۲۰۵۰، آسیا تحت سیطره ثروتمندان جهان خواهد بود: سنگاپور(۱۳۷.۷۱۰ دلار)، هنگ کنگ(۱۱۶.۶۳۹ دلار)، تایوان(۱۱۴.۰۹۳ دلار) و کره جنوبی(۱۰۷.۷۵۲ دلار). انتظار می رود که از بین کشورهای غربی، فقط آمریکا(۱۰۰.۸۰۲ دلار) در بین پنج کشور اول این فهرست باقی بماند. دنی کوه از دانشکده اقتصاد لندن پیش بینی می کند که تا سال ۲۰۵۰، مرکز ثقل اقتصاد جهان، بین هند و چین خواهد بود.

در حال حاضر برخی از سوپر میلیاردرهای دنیا، در کشورهای آسیایی زندگی می کنند. ادواردو ساورین، یکی از موسسان برزیلی الاصل فیس بوک، در سال ۲۰۰۹ به سنگاپور رفته و از آن زمان تا کنون، تابعیت آمریکایی خودش را انکار می کند. جیم راجرز، موسس مشترک کوآنتوم فاند به همراه جورج سورس، هم در سال ۲۰۰۷ به سنگاپور نقل مکان کرده است.

 کدام کشورهامحل زندگی ثروتمندان جهان می شود؟

راجرز در گفتگوی اخیر خود با سی ان ان عنوان کرد: «من خانه ام در نیویورک را فروخته و به آسیا نقل مکان کرده ام. ثروتمند شدن در اسیا به مراتب آسان تر از آمریکاست. آمریکا از بزرگترین کشورهای مقروض جهان در طول تاریخ به شمار می آید.»

«بزرگ ترین کشورهای طلبکار دنیا، چین، ژاپن، کره، تایوان، هنگ کنگ و سنگاپور هستند. دارایی و ثروت در آسیاست.»

به گزارش بازار خبر، گزارش مربوط به فهرست سریع ترین اقتصادهای در حال رشد دنیا بین سال های ۲۰۱۰ و ۲۰۵۰ هم این اطمینان را بیشتر می کند که ثروت جهان به سوی آسیا تغییر موضع داده است. از بین ۱۰ اقتصاد در حال رشد دنیا - به ترتیب کشورهای نیجریه، هند، عراق، بنگلادش، ویتنام، فیلیپین، مغولستان، اندونزی، سریلانکا و مصر - به جز سه کشور، بقیه در آسیا هستند.

اقتصادهای قدیمی جهان، در ۴۰ سال آینده، بدترین عملکرد را در عرصه رشد و پیشرفت خواهند داشت، که اسپانیا، فرانسه، سوئد، بلژیک، سوئیس، اتریش، هلند، ایتالیا و آلمان، از آن جمله خواهند بود.