در آستانه شب یلدا جلسات متعددی با اتحادیه میوه و تره بار و آجیل برگزار شده تا خود بر نحوه عرضه و قیمت ها نظارت کنند.
مجتبی فراهانی در مورد برنامه سازمان حمایت در آستانه شب یلدا اظهار داشت: با نزدیک شدن به شب یلدا جلسات متعددی با اتحادیه های میوه و تره بار از جمله میدان مادر و اتحادیه های شهری و آجیل و خشکبار برگزار شد تا کالاهای شب یلدایی به میزان نیاز در بازار وجود داشته باشد.
وی با اشاره به اینکه اتاق اصناف و سازمان صنعت را توجیه کردیم که خود نیز نظارت های لازم را در بازار داشته باشند، گفت: از مردم درخواست می کنیم که در این روز ها هندوانه را که مصرف بالایی دارد، از وانت ها و دوره گردها خریداری نکنند و بیشتر از واحد های صنفی که کیفیت آنها تضمین شده است اقدام به خرید کنند.
معاون بازرسی سازمان حمایت با بیان اینکه وانت فروشان و دوره گرد ها علاوه بر اینکه کالاهای شان کیفیت ندارد، گران نیز هست، خاطر نشان کرد: کنترل دست فروشان و دوره گردها دشوار بوده و باید با هماهنگی پلیس اماکن و راهور باشد، بنابراین مردم سعی کنند از واحد های صنفی که امکان نظارت بر روی آنها وجود دارد، میوه مورد نیاز خود را خریداری کنند.
فراهانی با بیان این که با اتحادیه آجیل و خشکبار نیز صحبت شده که در این ایام تخفیف هایی را به مردم دهند، ادامه داد: بر اساس دستور رئیس جمهور و رویکرد پیشگیرانه سازمان حمایت، تا پایان سال هر گونه افزایش قیمتی غیر قانونی است و بازرسان سازمان با رویکرد پیشگیرانه بازار را رصد می کنند.