به گزارش ملت ایران به نقل از ایسنا محمدباقر نوبخت پس از پایان جلسه هیات دولت در تشریح مصوبات این جلسه، با بیان این‌که یکی از مباحثمطرح شده در جلسه امروز موضوع توسعه شبکه ریلی و قطار شهری بود و گزارشی نیز در این ارتباط در جلسه هیات دولت ارائه شد، گفت: قرار است مبالغی بالغ بر ۱۵۰۰ میلیارد تومان از یک ردیف درآمد هزینه‌ای برای توسعه زیرساخت‌های ریلی کشور و ۵۰۰ میلیارد تومان در خصوص راهداری و بهینه‌سازی وضعیت جاده‌های کشور در سال ۹۳ اختصاص داده شود.

وی افزود: در جلسه دولت همچنین در مورد چگونگی توزیع دو سبد کالا طی بهمن و اسفند بحثو گفت‌وگو شد و قرار شد که دانشجویان متاهل، طلاب، خبرنگاران و هنرمندان نیز به جمع کسانی که قرار است این دو سبد کالا به آنها اختصاص داده شود، اضافه شود.

نوبخت همچنین گفت: ‌ در مورد توزیع سبد کالایی در کنار سایر پرداخت‌های یارانه‌ای در سال آینده صحبت شد و قرار شد که فصلی یک بار این سبد کالایی توزیع شود.

سخنگوی دولت با اشاره به تاکیدات رییس‌جمهور در این زمینه، گفت: معاونت راهبردی رییس‌جمهور در خصوص تامین منابع لازم برای توزیع سبدهای کالا بیش از یک بار در هر فصل ماموریت پیدا کرد.

نوبخت پس از تشریح مصوبات دولت به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.