حسین مهاجران در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: میوه های مورد نیاز برای شب یلدا در حجم مناسب و با قیمت خوب عرضه خواهد شد.

وی تصریح کرد: هندوانه میناب که سال گذشته در آستانه شب یلدا کیلویی ۲۵۰۰ تومان به فروش می رسید، امسال کمتر از کیلویی ۱۰۰۰ تومان به فروش می رسد.

مهاجران افزود: در سال جاری قیمت هر کیلو انار درجه یک صادراتی ۳۵۰۰ تا ۴۰۰۰ تومان و انار متوسط که حجم بسیار زیادی از بازار را تشکیل داده است کیلویی ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ تومان به فروش می رسد.

رییس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی در رابطه با انار صادراتی یادآور شد: انار درجه یک بیشتر صادر و حجم اندکی به بازار داخلی وارد می شود.

وی ادامه داد: هر کیلو انگور شاهرودی ۲۰۰۰ تا ۲۵۰۰ تومان و انگور بی دانه کیلویی ۲۵۰۰ تا ۳۰۰۰ تومان به فروش می رسد و قیمت انگور بی دانه سال گذشته ۵۵۰۰ تا ۶۰۰۰ تومان بود.

مهاجران بیان کرد: در حال حاضر هر کیلو نارنگی درجه یک که دو هفته پیش کیلویی ۵۰۰۰ تومان بود، کیلویی ۲۰۰۰ تا ۲۵۰۰ تومان به فروش می رسد.

رییس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی همچنین از کاهش قیمت سیب و کیوی در شب یلدا خبر داد.

وی در رابطه با واردات میوه های ممنوعه تاکید کرد: در بازارچه های مرزی تسهیلاتی وجود دارد که برخی افراد از این تسهیلات سوء استفاده کرده و میوه های ممنوع الورود را در کشور توزیع می کنند. میوه های قاچاق نیز در ظرف های دیگری بسته بندی شده و با قیمت بسیار بالا در تهران به فروش می رسد.

رییس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی در پایان تاکید کرد: باید به صورت قانونی میوه توسط دولت وارد شود تا در زمانی که تولید داخلی تمام شد از میوه وارداتی استفاده کرد، زیرا در کنار قاچاق میوه، کالاهای دیگر به کشور وارد می شود.