به گزارش ملت ایران به نقل از تسنیم، بر اساس گزارش عملکرد وزارت نفت در بخش پالایش و پخش فرآورده های نفتی در یکصد روز نخست فعالیت دولت یازدهم، مقرر شده وضعیت بنزین تولیدی مجتمع های پتروشیمی و تاثیر آن بر آلودگی هوا مورد بررسی قرار گیرد.

تولید بنزین از سوی مجتمع های پتروشیمی فعلا ادامه دارد و زمانی که وزارت نفت و شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی عدم نیاز خود به بنزین پتروشیمی ها را اعلام کنند در مورد آینده تولید تصمیم گیری خواهد شد.

در حال حاضر روزانه حدود هشت میلیون لیتر ماده اولیه بنزین و حدود هفت تا ٩ میلیون لیتر افزودنی های مورد نیاز بنزین و گازوئیل مرغوب در مجتمع های پتروشیمی تولید شده و در اختیار شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران قرار می گیرد.

سال گذشته نیز حدود ۴, ١ میلیارد لیتر بنزین و گازوئیل در مجتمع های پتروشیمی تولید شده و مواد تولیدی اکتان افزای بنزین و برش سنگین به منظور تولید گازوئیل به شرکت ملی پالایش و پخش نفتی تحویل شده است.

همچنین در سال گذشته یک میلیارد و ٨٠٠ میلیون لیتر اکتان افزا برای تولید بنزین و ٢، ٣ میلیارد لیتر برش سنگین نیز برای تولید گازوئیل تولید شده است.

بر اساس گزارش صد روزه، صدور دستور تامین و واردات بنزین مورد نیاز به ویژه تا پایان فروردین ۹۳ و تصمیم گیری در باره عرضه میعانات گازی به واحدهای کوچک فرآورش در داخل کشور نیز از دیگر برنامه های در دست اقدام شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی در ۱۰۰ روز نخست کاری دولت یازدهم محسوب می شود.

همچنین برنامه ریزی برای استفاده حداکثری از ظرفیت جایگاه های موجود سی ان جی و برنامه ریزی و ابلاغ ضوابط و مقررات جدید برای توسعه این جایگاه ها و ارایه درخواست های لازم برای تصویب در شورای اقتصاد و برنامه ریزی برای وصول بدهی های شرکت هواپیمایی بابت سوخت هوایی(تا پایان شهریور ماه ۷۴۵۰ میلیارد ریال) نیز از دیگر برنامه های وزارت نفت در این بخش بوده است.