به گزارشملت ایرانبه نقل از اقتصاد ایران این هتل بین المللی واقع در شهر ژنو سوئیس در سال ۱۹۴۶ بنا نهاده شد و اکنون زیر مجموعه گروه هتل های اینترکانتینال که شامل ۱۸۳ هتل در بیش از ۶۰ کشور جهان است، محسوب می شود.

نخستین شعبه مجموعه هتل های پنج ستاره اینترکانتیننتال در برزیل و در سال ۱۹۴۶ تاسیس شد. دیگر شعبه های این هتل نخست در جنوب آمریکا تاسیس و سپس به اروپا و خاورمیانه و آسیا کشیده شد. هم اکنون ۳۷ هتل در شمال آمریکا، ۳۴۱ هتل در اروپا، ۲۹ هتل در خاورمیانه و ۱۹ هتل در آمریکای لاتین و ۵۱ هتل در استرالیا واقع است.
به گزارش نامه، هتل اینترکانتیننال ژنو اما برخلاف دیگر هتل های بین المللی این شهر در کنار دریاچه ژنو واقع نشده است و در نزدیکی مقر سازمان ملل متحد قرار دارد. این هتل دارای ۳۳۳ اتاق ویژه میهمانان، ۵۶ سوئیت، ۱۶ اتاق دیدار و ۲ رستوران است. طی سال های گذشته این هتل میزبان صدها نفر از مقامات دولت ها و بسیاری از کنفرانس های بین المللی بوده است.

این هتل تاکنون میزبان ۴۰۰ نفر از روسای کشورهای جهان، نزدیک به ۴ هزار وزیر و بسیاری از سفرا، شخصیت های سیاسی بوده است. کوفی عنان، بیل و هیلاری کلینتون، دنیس راس، بسکتبالیست آمریکایی، سوفیا لورن و راجر فدرر تنیس باز سوئیسی از جمله کسانی هستند که در این هتل اقامات کرده اند.

قیمت هر شب رزرو اتاق معمولی این هتل ۳۳۰ فرانک سوئیس معادل ۱ میلیون تومان، هر شب رزرو اتاق لوکس آن ۴۱۰ فرانک سوئیس معادل ۱ میلیون و ۲۳۰ هزار تومان، هر شب اتاق اجرایی آن ۴۸۰ فرانک معادل ۱ میلیون و ۴۴۰ هزار تومان و قیمت اقامت در یک سوئیت این هتل هر شب ۶۳۰ فرانک معادل ۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است.
در سال ۱۹۷۷ حافظ اسد رئیس جمهوری سابق سوریه با جیمی کارتر رئیس جمهور وقت آمریکا در این هتل دیدار و در خصوص جنگ اسرائیل و اعراب گفت وگو کردند. در سال ۱۹۸۵ میخائیل گورباچف رئیس جمهور شوروی سابق و رونالد ریگان رییس جمهوری وقت آمریکا دیداری دوجانبه در این هتل برگزار کردند. جورج دبلیو بوش و حسنی مبارک از دیگر کسانی هستند که در این هتل اقامت گزیدند.
این روزها اما جواد ظریف به همراه هیات ایرانی و هیئتهای مذاکره کننده ۱ + ۵ به ریاست کاترین اشتون مسئول عالی سیاست خارجی اتحادیه اروپا میهمان این هتل هستند. راهروها و اتاق های این هتل نیز به محلی برای گفت وگوهای وزرای خارجه و تعامل بر سر برنامه هسته ای ایران تبدیل شده است.