در دادوستد های روز گذشته شرکت پالایش نفت بندرعباس به دلیل رشد ارزش سهامش بیشترین نقش را در صعود شاخص داشت و در مجموع ۱۱۰واحد اثر مثبت روی شاخص برجای گذاشت.

مبادله ۳۱۰میلیارد تومان سهام در بورس

سهامداران بورس تهران دیروز ۶۰۱میلیون سهم را به ارزش ۳۱۰میلیارد تومان در بورس دادوستد کردند. دیروز همچنین حجم تقاضا برای خرید سهام شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی که پس از رفع تحریم ها با صف خرید سهامش مواجه شده است افزایش یافت و در مجموع ۷۲۱تقاضا برای خرید ۵۸میلیون سهم این شرکت به ثبت رسید. دیروز همچنین شرکت های صنایع آذرآب، تایدواترخاورمیانه، گروه صنعتی بارز، کنتورسازی ایران، گروه دارویی سبحان، سرمایه گذاری صنعت نفت، تأمین ماسه ریخته گری و بانک اقتصادنوین با صف خرید سهامداران مواجه شدند.

معامله ۶۴هزار تن تیر آهن و تختالC در بورس کالا

دیروز ۶۴هزار و ۶۰تن سبد تیرآهن و تختالC به ارزش بیش از یک هزار میلیارد ریال و به صورت سلف در بورس کالای ایران معامله شد. به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت بورس کالای ایران، در مبادلات روز گذشته ۴۵هزار و ۱۴۰تن تختال C شرکت فولاد خوزستان به قیمت ۱۵هزار و ۵۰ریال به صورت سلف و۱۳هزار و ۶۴۰تن سبد تیرآهن مخلوط ۲۴و ۲۷شرکت ذوب آهن اصفهان به قیمت ۲۳هزار و ۵۰۰ریال معامله شد. ذوب آهن اصفهان همچنین، ۵هزار و ۲۸۰تن سبد میلگرد و تیرآهن را به قیمت ۱۷هزار و ۸۰۰ریال مورد معامله قرار داد. دیروز تالار صادراتی شرکت نفت پاسارگاد اراک نیز ۲۱هزار و ۸۰۰تن قیر را به قیمت ۶۱۵دلار در هر تن به فروش رساند. این شرکت همچنین یک محموله ۲۰هزار تنی قیر را به قیمت ۶۶۰دلار در هر تن به فروش رساند.