ملت ایران:عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: جلسه فوق العاده کمیسیون بودجه برگزار شد و محمدباقر نوبخت در این جلسه با پیشنهاد برخی نمایندگان برای حذف ۳دهک از یارانه بگیران اعلام مخالفت کرد.

غلامرضا کاتب سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسه عصر امروز کمیسیون متبوعش اظهار داشت: اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس امروز به منظور بررسی لایحه اصلاح قانون بودجه سال ۹۲ کل کشور نشست فوق العاده تشکیل دادند و تبصره ۲ ماده واحده این لایحه را بررسی کردند.

وی ادامه داد: در جلسات گذشته کمیسیون تبصره یک ماده واحده لایحه مذکور به تصویب رسید و امروز تبصره ۲ که در آن آمده بود در بند(۲-۳) ماده واحده قانون بودجه سال ۱۳۹۲ کل کشور عبارت " بیست و شش درصد سهم صندوق توسعه ملی و دو درصد سهم بازپرداخت برداشت از این صندوق(بابت پرداخت عیدانه سال ۱۳۹۱) را به حساب مربوط واریز و پنجاه و هفت و نیم درصد " به عبارت " بیست درصد سهم صندوق توسعه ملی و دو درصد سهم بازپرداخت برداشت از این صندوق(بابت پرداخت عیدانه سال ۱۳۹۱) را به حساب مربوط واریز و شصت و سه و نیم درصد " تغییر می یابد، مورد بررسی قرار گرفت.

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه گفت: در این جلسه برخی اعضا پیشنهاد حذف این تبصره را مطرح کردند که تصویب نشد و پس از آن برروی کلیات آن به توافق رسید اما قرار شد روی متن آن کار شده و اصلاحاتی اعمال شود.

همچنین، جعفر قادری عضو دیگر کمیسیون بودجه در گفت وگوی دیگری با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، از بررسی اجمالی پیشنهاد نمایندگان مبنی بر حذف ۳دهک بالای یارانه بگیران، در نشست امروز کمیسیون متبوعش خبر داد و گفت که در این جلسه بحثهایی مطرح شد و محمدباقر نوبخت معاون برنامه ریزی رئیس جمهور اعلام کرد که دولت مخالف تصویب چنین پیشنهادی است.

وی افزود: در این جلسه فقط بحثهای اجمالی درباره این پیشنهاد نمایندگان صورت گرفت و بحثهای تفصیلی تر به جلسات آینده کمیسیون موکول شد.