ملت ایران: کاهش قیمت سکه و ارز سبب شد تا قیمت خودرو در هفته ای که گذشت با افت قیمت همراه شود.
بر اساس ادعای فعالان بازار هرچند در حال حاضر بازار خودرو همچنان راکد است اما ریزش نرخ سکه و ارز سبب کاهش قیمت خودرو به ویژه خودرو های وارداتی شد. بر این اساس خودروهای وارداتی تا مرز سه میلیون تومان طی روزهای اخیر ارزان شده اند و داخلی ها نیز کاهش قیمتی حداکثر یک میلیونی را تجربه کرده اند.
نگاهی به قیمت خودرو های داخلی در هفته ای که سپری شد حکایت از این دارد که پژو ۲۰۶ تیپ ۲ با تثبیت قیمت، ۳۶ میلیون تومان خرید و فروش شد. مدل صندوقدار و اتومات ۲۰۶ یعنی V۹ هم با قیمتی برابر با ۵۲ میلیون تومان به فروش رسید.
همچنین V۸ نیز به عنوان مدل صندوقدار، اما دنده معمولی ۲۰۶، از قیمتی برابر با ۳۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان برخوردار بود. V۲۰ نیز به عنوان ساده ترین مدل صندوقدار ۲۰۶ معادل ۳۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به فروش رفت.
گفتنی است رانا ۳۲ میلیون تومان خرید و فروش شد. پراید، مدل ۱۱۱ در هفته ای که سپری شد ۱۷ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان به فروش رفت و پراید ۱۳۱ نیز که تغییری در قیمت آن به وجود نیامد، ۱۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان خرید و فروش شد. پراید ۱۳۲ هم ۱۶ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان قیمت داشت.
مگان در هفته ای که گذشت با افت یک میلیونی به ۸۷ میلیون تومان رسید. اتفاقی که برای ماکسیما نیز به وقوع پیوست و این خودرو نیز با افت یک میلیون تومانی قیمت به ۱۱۵ میلیون تومان رسید.
در ادامه جدول قیمت خودروهای داخلی در هفته ای که گذشت آمده است:

نام خودرو

قیمت

مگان

۸۷۰۰۰۰۰۰

تندر ۹۰ - پارس خودرو

۳۵۵۰۰۰۰۰

تندر ۹۰ - ایران خودرو

۳۴۵۰۰۰۰۰

تیبا

۲۰۰۰۰۰۰۰

ماکسیما

۱۱۵۰۰۰۰۰۰

سمند SE

۲۲۰۰۰۰۰۰

سمند LX

۲۷۵۰۰۰۰۰

ویتارا

۱۳۲۰۰۰۰۰۰

پژو ۲۰۶ - تیپ ۲

۳۶۰۰۰۰۰۰

پژو ۲۰۶ - تیپ ۶

۵۱۰۰۰۰۰۰

پژو ۲۰۶ صندوقدار

۵۲۰۰۰۰۰۰

پژو ۲۰۶صندوقدار

۳۸۵۰۰۰۰۰

پژو ۲۰۶ صندوق دار v۲۰

۳۴۵۰۰۰۰۰

پژو ۲۰۷ اتومات

۵۶۰۰۰۰۰۰

پژو ۴۰۵

۲۷۰۰۰۰۰۰

پراید ۱۱۱

۱۷۳۰۰۰۰۰

پراید ۱۳۱

۱۶۵۰۰۰۰۰

پراید ۱۳۲

۱۶۳۰۰۰۰۰