درحالی که مسئولان از کاهش قیمت مرغ و گوشت قرمز خبر می دهند ولی در بازارهای فروش شهرهای مختلف از جمله گلستان شاهد روند رو به رشد نرخ این فرآورده ها هستیم.

گشتی در بازار گلستان و بررسی روند قیمت انواع مواد پروتیئنی و غذایی نشان از افزایش قیمت برخی فرآورده ها در هفته و روزهای اخیر می دهد.

این درحالیست که مسئولان عنوان می کنند با عرضه نهاده های دامی، روند تثبیت و کاهش قیمت مرغ و گوشت سیر نزولی گرفته است.

در حال حاضر قیمت هر کیلوگرم گوشت مرغ زنده در بازار کلاله سه هزار و ۴۷۰ تومان و مرغ منجمد بسته بندی شده تا ۵۱۰۰ تومان عرضه می شود.

همچنین نرخ شیر یک لیتری در کلاله ۱۵۰۰ تومان، گوشت گوسفندی ۲۰ هزار تومان به ازای هر کیلوگرم و گوشت گوساله ۱۳ تا ۱۵ هزار تومان است.

در شهرستان گنبد کاووس نیز هر کیلوگرم گوشت مرغ ۴۹۰۰ تا پنج هزار تومان، شیر ۱۵۰۰ تومان و گوشت گوسفند ۱۹ هزار تومان به دست مصرف کننده می رسد.

در شهرستان علی آبادکتول هر کیلوگرم گوشت گوسفندی ۲۰ هزار تومان، ماست سطلی چهار هزار تومان و گوشت مرغ به ازای هر کیلوگرم چهار هزار تومان گزارش شده است.

گوشت فقط در مصاحبه ها ارزان شد

پنیر قالبی نیز با قیمت دو هزار و ۵۰ تومان و گوشت گوساله نیز به ازای هر کیلوگرم ۱۴ هزار تومان عرضه می شود.

در گرگان نیز قیمت گوشت گوساله به ازای هر کیلوگرم ۱۷ هزار تومان، گوشت گاوی بدون استخوان ۱۳ هزا رتومان، گوشت بره ۲۱ هزار تومان بفروش می رسد.

همچنین قیمت مرغ به ازای هر کیلوگرم ۵۱۰۰ تومان، سیب زمینی ۶۰۰ تومان، سیر دو تا سه هزار تومان، پنیر بسته ای دو هزار و ۲۵ تومان، پنیر کیلویی ۵۵۰۰ و شش هزار تومان عنوان شده است.

تخم مرغ نیز به ازای هر کیلوگرم ۱۸۰۰ تومان، شیر کیلویی ۸۵۰ تا ۱۱۰۰ تومان و هر بطری شیر نیز ۱۱۰۰ تومان بفروش می رسد.

نوسانات قیمت فرآورده های دامی و مواد غذایی در گلستان در حالیست که شهروندان خواهان نظارت بیشتر مسئولان و برخورد با پدیده گرانفروشی هستند.

طبق آمار در اردیبهشت ماه سال جاری ۶۶۹ واحدا متخلف صنفی در گلستان شناسایی شد که گرانفروشی و عدم درج قیمت بیشتر تخلف بوده است.

منبع: مهر