به گزارش سرویس اقتصادی ملت ایران، بعد از اینکه در روزهای گذشته احتمال حمله آمریکا به سوریه کاهش یافت، طلا در بازار های جهانی با افت ۶۰ دلاری مواجه شد که این امر مهمترین عامل برای شکسته شدن کانال صعودی بود. اما شب گذشته طلا با نزدیک شدن نرخ به نقطه حمایت ۱۲۸۰ دلار عکس العمل نشان داد و یک صعود ۶۰ دلاری را تجربه کرد و توانست خود را به قیمت ۱۳۶۳ دلاری برساند که این امر می تواند یک صعود کوتاه مدت را در بازار سکه ایران ایجاد کند.

البته به دلیل پیچیدگی شرایط سیاسی ایران و جهان نمی توان بصورت قطعی یک روند طولانی مدت را پیش بینی کرد اما در کوتاه مدت با توجه به صعود روز قبل و احتمال بازگشت این فلز گران قیمت به کانال صعودی می توان انتظار صعود قیمت سکه و برگشت آن به نرخ های بالای ۱ میلیون تومان را داشت.

این در حالیست که روز گذشته بسیاری از ترس ریزش بیشتر قیمت‌ها، وارد بازار شدند و تلاش کردند طلا و سکه خود را به بالاترین پیشنهاد ارائه شده تبدیل به نقدینگی کنند‌. در سال گذشته با وقوع بحران ارزی، حجم سرمایه‌گذاری در این بازار افزایش قابل توجهی پیدا کرد و برخی حتی با پرداخت رقمی‌ نزدیک به یک و نیم میلیون تومان نسبت به خرید سکه اقدام کردند‌.

بهزاد نورایی