به گزارش ملت ایران به نقل از ایسنا: بنیانگذار شرکت مایکروسافت برای بیستمین سال متوالی به عنوان ثروتمندترین فرد آمریکا انتخاب شد.

تازه ترین گزارش مجله فوربس از ۴۰۰ فرد ثروتمند آمریکا نشان می دهد که بیل گیتس همچنان ثروتمندترین فرد در آمریکا است.

بر اساس این گزارش، ثروت بیل گیتس در مقایسه با سال گذشته میلادی شش میلیارد دلار افزایش داشته و به ۷۲ میلیارد دلار رسیده است که از ثروت هر فرد دیگری در آمریکا بیشتر است.

وارن بافت، دیگر میلیاردر آمریکایی با ثروت ۵۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار در مکان دومین فرد ثروتمند آمریکا قرار دارد و ثروت این فرد در مقایسه با سال گذشته ۱۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار افزایش داشته است.

لری الیسون، مدیر عامل شرکت اوراکل به دارایی ۴۱ میلیارد دلاری در مکان سوم جای گرفته است.

بر اساس اعلام فوربس صنعت تکنولوژی دومین صنعتی در آمریکاست که بیشترین تعداد میلیارد را در خود جای داده است به طوریکه دست کم ۵۰ تن از ثروتمندترین افراد آمریکا در این صنعت مشغول به فعالیت هستند.

جف بزوس، مدیر عامل شرکت آمازون نیز با ثروت ۲۷ میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلاری به عنوان دوازدهمین ثروتمند آمریکا اعلام شده است و دقیقا پشت سر او لری پیج و سرگی برین، بنیانگذاران گوگل به ترتیب در مکان های ۱۳ و ۱۴ جای گرفته اند.

و اما مارک زاکربرگ، بنیان گذار شبکه اجتماعی فیس بوک در مکان ۲۰ قرار دارد. ثروت زاکربرگ ۱۹ میلیارد دلار اعلام شده و وی یکی از جوانترین ثروتمندان آمریکا است.