ملت ایران: یک هیئت روسی متشکل از مدیران ارشد سازمان استاندارد روسیه از شرکت های سایپا، مرکز تحقیقات و نوآوری صنایع سایپا و سایپا کاشان بازدید به عمل آورد.

منصور ابطحی مدیر بازاریابی منطقه آسیا و اروپای معاونت صادرات و امور بین الملل سایپا در خصوص این بازدید گفت: سایپا برنامه ورود به بازارهای صاحب استاندارد در منطقه از جمله ترکیه، اوکراین، روسیه، قزاقستان و بلاروس را از دو سال پیش در دستور کار خود قرار داد و از سال گذشته با اجرایی کردن استاندارد یورو۴ تعداد قابل ملاحظه ای خود به بازار اوکراین صادر کرد.
با توجه به این که بازار روسیه با کشش ۳ میلیون دستگاه خودرو از بازارهای رو به گسترش دنیا به حساب می آید و با توجه به استقبال هیئت بازدید کننده روسی از امکانات تولید در ایران، اخذ گواهینامه ورود خودرو به روسیه و کشورهای سی آی اس در سال ۲۰۱۳ انجام می پذیرد و صادرات به روسیه از سال ۲۰۱۴ آغاز خواهد شد. به همین منظور از مدیران ارشد سازمان استاندارد روسیه دعوت به عمل آمد تا از ظرفیت به وجود آمده در گروه خودروسازی سایپا دیدن کنند.
مدیران ارشد سازمان استاندارد روسیه به همت معاونت صادرات و معاونت مهندسی سایپا بعد از بازدید از امکانات تست تصادف خودرو در مرکز تحقیقات و نوآوری و صنایع خودروی سایپا به شهر کاشان رفتند و از امکانات و تجهیزات سالن های رنگ و تولید سایپا کاشان دیدن کردند. بازدیدکنندگان به وضوح از توانمندی های شکل گرفته در گروه خودروسازی سایپا ابراز شگفتی کردند.
از الزامات صادرات به روسیه و کشورهای سی آی اس انجام تست های ۷ مرحله ای موسوم به Ghost و اخذ گواهینامه استاندارد و همولوگیشن از سازمان استاندارد روسیه است که بعد از ارسال دو خودروی تیبا به مرکز تست این کشور محقق خواهد شد.