به گزارش ملت ایران به نقل از اقتصادپرس: محمودرضا خواجه نصیر، مدیر اداره نظارت بر بازارهای سازمان بورس در گفت و گو با اقتصادپرس از آغاز به کار صندوق های کالایی قابل معامله در آینده‌ای نزدیک در بورس انرژی خبر داد.

صندوق های کالایی قابل معامله، بزودی در بورس انرژی نیز کار خود را آغاز می کنند.

محمودرضا خواجه نصیر – مدیر اداره نظارت بر بازارهای سازمان بورس در گفت و گو با اقتصادپرس با تاکید بر اینکه بورس های انرژی در همه دنیا با اوراق مبتنی بر کالا فعالیت می کنند، گفت: صندوق کالایی نیز اوراق مبتنی بر کالاست که قرار است در بورس انرژی راه اندازی شوند.

این مقام مسوول در سازمان بورس با اشاره به اینکه صندوق های کالایی به کشف قیمت منصفانه کالا کمک می کند، گفت: با وورد این صندوق ها به بورس انرژی، عموم مردم می توانند با سرمایه های خود وارد این بازار شوند.

وی درخصوص آخرین وضعیت این ابزار مالی گفت: مدل صندوق های کالایی در بورس انرژی در حال نهایی شدن است و فعلا در حال بررسی انتخاب کالاهای این صندوق ها هستیم چراکه اولویت ما انتخاب کالاهای خوش معامله است.

وی درباره کالاهای مورد نظر برای این صندوق ها گفت: نفت خام، نفت کوره، نفت سفید و نفتای صادراتی از مهمترین کالاهایی هستند که در دست بررسی برای حضور در این صندوق ها هستند.

خواجه نصیر در تشریح مزیت های صندوق های کالایی در بورس انرژی گفت: بورس انرژی بدون این صندوق ها جذابیتی برای حضور سرمایه گذاران خرد ندارد و با راه اندازی این صندوق ها مردم عادی هم می توانند وارد این بازار شوند.