آزادراه ۱۲۱ کیلومتری تهران - شمال که اولین قراردادش در سال ۷۵ بین وزارت راه و ترابری و بنیاد مستضعفان منعقد شده پس از گذشت ۱۷ سال هنوز تکمیل نشده و تنها قطعه چهار آن به طول ۲۲ کیلومتر بهار امسال زیر بار ترافیک رفته است.

به گزارش ملت ایران به نقل از ایسنا، عباس آخوندی - وزیر راه و شهرسازی - در نخستین بازدید خود در حوزه حمل و نقل، روز گذشته - جمعه - از فاز یک آزادراه تهران - شمال بازدید کرد و در جریان روند ساخت این منطقه و تونل شرقی البرز قرار گرفت و با مسئولان و مشاوران پروژه گفت وگو کرد.

وی تصمیمات مرتبط با این فاز را به بررسی بیشتر در رابطه با عملکرد و ارائه گزارش حقوقی و مالی پروژه موکول کرد.

قطعه اول آزادراه تهران – شمال که تهران را به شهرستانک متصل می کند ۴۶ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که به گفته مسئولان مربوطه اتمام این فاز منوط به دریافت مابقی هزینه پیش بینی شده است که در صورت تامین دریافت اعتبار مورد نیاز این قطعه طی ۱۸ ماه آینده به بهره برداری می رسد.

این قطعه از آزادراه که توسط پیمانکار چینی در قالب فاینانس در حال ساخت است از تهران تا شهرستانک ۲۳ کیلومتر طول دارد و تونل های آن ۸۹ درصد پیشرفت فیزیکی دارند. پل های قطعه یک آزادراه تهران - شمال نیز در حال ساخت هستند.

وزیر راه و شهرسازی که آزادراه تهران - شمال را نخستین پروژه مورد بازدید خود در بخش حمل و نقل قرار داد در ابتدای بازدیدش طی جلسه ای با مدیران این پروژه درباره روند اجرایی و مشکلات پروژه و دلایل تاخیر ساخت آن سوالاتی مطرح کرده و خواستار شفاف سازی در مباحثمالی و حقوقی این پروژه شد.

آخوندی دریافت هر تصمیمی را منوط به ارائه گزارش کامل دانست و گفت: بعد از مطالعه و بررسی گزارش حقوقی و مالی پروژه درباره چگونگی روند ساخت و تحویل آن تصمیم گیری خواهم کرد.

در ادامه این بازدید بیگدلی، نماینده وزارت راه و شهرسازی با بیان این که مقرر شده بود هزینه اجرای پروژه از طریق تهاتر زمین انجام شود، گفت: بعدها این قرارداد تغییر کرده و به مشارکت ۵۰ به ۵۰ بین وزارت راه و بنیاد مستضعفان تبدیل شد که در این صورت بنیاد مستضعفان ۱۸ میلیون متر مربع زمینی را که تحویل گرفته است حق فروش ندارد و باید سهم ۵۰ درصدی خود را خارج از این منبع تامین کند زیرا که منافع حاصل از تردد از این آزادراه(عوارض) تماما برای استهلاک سهم ۵۰ درصدی بنیاد در نظر گرفته شده است.

وی افزود: در قرارداد مشخص شده بود ۳۲ میلیون متر مربع به بنیاد واگذار شود که تا کنون ۱۸میلیون متر مربع تحویل داده شده و سندش هم زده شده است. همچنین مشاور اتریشی پروژه آزادراه تهران – شمال در ارائه نظرات خود خواستار تسریع در ساخت سه تونل ۵ کیلومتر قطعه اول شده است.

در این بازدید دکتر سلامی، دکتر عبده تبریزی و عیسی کلانتری نیز حضور داشتند هر کدام نظرات خود را در خصوص این پروژه ارائه کردند.

کلانتری تاکید کرد: رابطه بنیاد مستضعفان و وزارت راه و شهرسازی باید دراین پروژه باز تعریف شود و در صورت لزوم این دو خویشاوند باید از یکدیگر طلاق بگیرند.

در این جلسه مدیر فاز اول پروژه آزادراه تهران - شمال به سوالات وزیر پاسخ داد وعمده مشکل تاخیر را مباحثمالی عنوان کرد.

آزادراه تهران - شمال به منظور تأمین ارتباط مطمئن، سریع و ارزان بین منطقه شمالی و مرکزی کشور و سهولت ارتباط با کشورهای همسایه شمالی در حال اجراست که مطالعات اولیه طرح این پروژه در سال ۵۳ آغاز شد و پس از پیروزی انقلاب اسلامی مطالعات مسیر آزادراه از سوی وزارت راه و ترابری به مزایده گذاشته شد و بهترین طرح توسط هیاتی متشکل از وزارت راه و ترابری و سازمان مدیریت و برنامه ریزی نهاد ریاست جمهوری کشور انتخاب شد.

در طرح کالبدی منطقه گیلان و مازندران و مجموعه راهبردها و سیاست ها که در سال ۷۳ به تصویب شورای عالی معماری و شهرسازی رسیده بر ساخت یک راه ارتباطی سریع میان تهران و غرب مازندران تأکید شده است.

این آزادراه بخشی از آزادراه سراسری شمال - جنوب است که کوتاهترین مسیر ارتباطی دریای خزر با خلیج فارس بوده و در ترانزیت منطقه عمده ترین نقش را بر عهده خواهد داشت.

مسیر آزادراه از محل تقاطع غیر همسطح با بزرگراه ۷۶ متری شهید همت و بزرگراه آزادگان شروع و در امتداد دره کن پس از گذشتن از حاشیه روستای سولقان به تدریج از منطقه کوهستانی توچال عبور کرده و سپس توسط تونل بلند تالون به طول ۴۸۵۰ متر این رشته کوه را قطع کرده و در دامنه های شمالی آن در منطقه دو آب شهرستانک قرار می گیرد.

اجرای این قسمت که طول تقریبی آن ۳۲ کیلومتر است باعثمی شود مسیر فعلی حدود ۶۰ کیلومتر کوتاه تر شود. از آن پس مسیر به موزات جاده قدیم کرج - چالوس امتداد می یابد و در دره سرهنگ وارد تونل البرز بطول ۶۳۰۰ متر شده و در پل زنگوله خارج می شود.

سپس با عبور از ارتفاعات البرز به موازات جاده موجود کرج - چالوس تا شهر چالوس ادامه یافته و در نهایت با یک تقاطع غیر همسطح به کمربندی نوشهر - چالوس - تنکابن متصل می شود.

طول آزادراه ۱۲۱کیلومتر است و دو خط در هر باند دارد که حداکثر شیب طولی مسیر شش درصد و حداقل شعاع قوس ها ۴۵۰ متر و میانگین سرعت سیر ۸۰ کیلومتر در ساعت است.

تعداد تونل ها(در باند رفت و برگشت) ۱۴۵ دستگاه که جمعا به طول تقریبی ۸۸ کیلومتر است که بلندترین آنها تونل های بلند تالون و البرز به ترتیب به طول تقریبی ۴۸۵۰ متر و ۶۳۵۰ متر(در هر باند) هستند و تعداد پل های بزرگ(در باند رفت و برگشت) جمعا ۹۷ دستگاه و طول کل آن حدود ۱۳ کیلومتر است.

درحال حاضر قطعه آخر آزادراه تهران - شمال که مرزن آباد را به چالوس متصل می کند تکمیل شده و از بهار امسال زیر بار ترافیک رفته است.