به گزارش ملت ایران به نقل از مهر: وزیر امور اقتصاد و دارایی اعلام کرد که تا آخر هفته جاری رئوس و مهمترین اولویت ها و برنامه های اقتصادی کشور از سوی وی اعلام خواهد شد.

پس از پایان اولین جلسه هیات دولت یازدهم علی طیب نیا با حضور در جمع خبرنگاران درباره مهمترین برنامه های اقتصادی اش در این وزارتخانه اظهار کرد: تا پایان هفته جاری برنامه های خودم را در مباحثاقتصادی ارائه خواهم کرد.

وی درباره نرخ سود بانکی هم گفت: سعی می کنیم که نرخ سود بانکی را بر اساس عقود اسلامی تنظیم کنیم.

وزیر اقتصاد با بیان اینکه برنامه عملیاتی من در سه دوره کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت خواهد بود گفت: بر این اساس جوانب گوناگون معضلات اقتصادی کشور و راه حل های رفع آن در نظر گرفته شده است.

طیب نیا خاطرنشان کرد: در دوره کوتاه مدت ۱۰۰ روزه تلاش خواهیم کرد بخشی از مشکلاتی که در حوزه اقتصاد وجود دارد رفع شود یا به حداقل برسد

وی در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه عنوان شده اشتباه محمود احمدی نژاد این بود که پول نفت را وارد بودجه سراسری کرد آیا این روند تغییراتی خواهد داشت تصریح کرد: مشکلی به طور کلی در ۳۰-۴۰ سال گذشته در اقتصاد ایران وجود داشته و به مشکل کاملاً ساختاری و نهادی تبدیل شده است.

وزیر اقتصاد گفت: تلاش می کنیم آنچه تحت عنوان بیماری هلندی شناخته می شود و منشاء اصلی کاهش بهره وری و نرخ رشد اقتصادی پایین و تورم در اقتصاد خودمان است را درمان کنیم.

وزیر اقتصاد و دارایی در پایان در خصوص پرداخت سهم تولید در قانون هدفمندی یارانه ها اظهار داشت: با ارائه اصلاحیه قانون هدفمندی یارانه ها به مجلس شورای اسلامی گام اساسی برای پرداخت سهم سلامت و تولید در هدفمندی یارانه ها خواهیم برداشت.