به گزارش ملت ایران به نقل از دنیای اقتصاد: هنوز در برخی از محله های تهران قیمت پیشنهادی فروش واحدهای عرضه شده به بازار مسکن با قدرت خرید متقاضیان برابری می کند که محله باغ آذری جزو یکی از این محله ها است.

در برخی از محله های تهران حجم اکثر فایل های فروش مربوط به املاک کلنگی یا قدیمی ساخت است. در چنین محله هایی تعداد واحدهای نوساز انگشت شمار است. مشاوران املاکی که در این دسته از محله ها مشغول به فعالیت هستند دلیل فرسوده بودن بافت محله های مذکور را عدم نقدینگی برای ساخت و کمبود توانایی مالی خریداران عنوان می کنند.

فعالان بازار مسکن در محدوده خیابان خزانه بخارایی(باغ آذری) در این باره اظهار کردند: در این بخش از تهران به علت وضعیت اقتصادی مالکان و خریداران واحد نوساز به ندرت در بازار فروش عرضه می شود، چرا که مالکانی که صاحب خانه های کلنگی هستند از قدرت مالی کافی برای نوسازی برخوردار نیستند.

از طرف دیگر مشاوران املاک بر این مساله تاکید دارند به دلیل اینکه رشد قیمت ها در این منطقه بسیار کند و از سوی دیگر خواب سرمایه طولانی است، سازنده ها راغب به ساخت مشارکتی با مالکان نیستند.

یکی از بنگاهداران مسکن در خیابان باغ آذری گفت: اگر ملکی نوسازی شود مالک از عرضه آن به بازار فروش خودداری می کند، چراکه خود مصرف کننده خواهد بود. طبق گفته دلالان بازار مسکن در خزانه بخارایی قیمت پیشنهادی آپارتمان نوساز در حوالی باغ آذری متری۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است.