به گزارش ملت ایران به نقل از دنیای اقتصاد: تعداد فایل واحدهای مسکونی فروشی با بالاترین قیمت پیشنهادی در منطقه یک تهران همچنان یکه تاز در بن دیگر مناطق است.

شواهد در بازار خرید و فروش واحدهای لوکس و سوپرلوکس منطقه یک نشان می دهد که اکنون قیمت پیشنهادی واحدهای نوساز، متری بیش از ۱۰ میلیون تومان از سوی فروشنده ها تعیین می شود.

اکثر واحدهای نوساز از متری ۱۲ میلیون تومان که حداقل قیمت است ارزش گذاری می شوند، اما طبق گفته مشاوران املاک، واحدهای لوکس و سوپر لوکس در شمال تهران از سقف قیمتی بهره مند نیستند؛ چراکه تنوع قیمت بر اساس نوع امکانات، تجهیزات و مصالح به غیر از فرمول محاسبه قیمتی در نظر گرفته می شود.

همچنین نکته جالبی که در اغلب فایل های فروش این دسته از واحدهای مسکونی به چشم می خورد، عنوان «قیمت پایه» است، زیرا عده ای از مالکان در آگهی فروش واحدهای شان، نرخ پیشنهادی فروش را «قیمت پایه» عنوان کرده اند.

یکی از گران ترین فایل هایی که در مرداد ماه به بازار فروش عرضه شد مختص به واحدی ۷۲۸ متری نوساز در خیابان مقدس اردبیلی واقع در خیابان زعفرانیه بود.

قیمت هر متر مربع واحد مذکور ۲۷ میلیون تومان برآورد شده است. این واحد مسکونی ۵ خوابه از کلیه امکانات و ۵ پارکینگ برخوردار است.

علاوه براین در یکی از فرعی های خیابان فرشته(پارسا)، یک واحد مسکونی به همراه کلیه امکانات به متراژ ۳۰۰ متر مربع، متری ۲۵ میلیون تومان قیمت گذاری شده است.

همچنین در برخی از فایل های فروش، فروشنده ها اعلام کرده اند که واحدها در هر طبقه با افزایش طبقات از ۳ درصد افزایش قیمت برخوردار خواهند شد.

برای مثال: یک واحد ۴۰۰ متری نوساز در خیابان ماکوئی پور در محدوده خیابان زعفرانیه متری ۱۴ میلیون تومان به بازار فروش عرضه شده است.

مالک تاکید کرده است: قیمت پیشنهادی فروش، قیمت پایه است و هر طبقه بالاتر با ۳ درصد افزایش قیمت همراه است.