به گزارش سایت ملت ایران غلامحسین حسینی نیا در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا»، با اشاره به اینکه پذیره نویسی بیمه تعاون در فرابورس امروز آغاز می شود، اظهار داشت: هم اکنون تکاپوی زیادی میان اتحادیه ها و تعاونی ها برای خرید سهام این شرکت وجود دارد؛ در حال حاضر سهام آن در فرابورس عرضه خواهد شد و همچنین مشکل عرضه سهام آن در بورس حل شده و در مرحله بعدی ارائه خواهد شد.

معاون تعاون وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی عنوان کرد: فرصت خوبی برای اتحادیه ها و تعاونی ها نسبت به سرمایه گذاری در این شرکت ایجاد شده تا بتوانند با استقبال از این موضوع بحثهای مدیریتی و عمده سهام این شرکت را در اختیار خود بگیرد.

وی در خصوص بنیه مالی تعاونی ها و اتحادیه ها به منظور خرید سهام بیمه تعاون، گفت: ۲۸ میلیارد تومان برای بخش تعاون بخش رقم قابل توجهی نیست و فکر نمی کنم که اتحادیه ها و تعاونی ها مشکلی در این زمینه داشته باشند.

حسینی نیا افزود: پذیره نویسی این شرکت در قالب سهامی عام و با اولویت اتحادیه ها و تعاونی ها می تواند زمینه ساز خوبی برای حضور مستمر آنها در بورس و انجام فعالیت های اقتصادی سودآور باشد.

وی تاکید کرد: در صورتی که بخش خصوصی خواهان خرید این سهام باشد می تواند این سهام را خریداری کند اما در حال حاضر اولویت با اتحادیه ها و تعاونی ها است؛ با اطلاع رسانی که انجام شده امیدواریم تعاونی ها بتوانند در زمان آغاز واگذاری سهام، آنچه عرضه می شود را خریداری کنند.

به گزارش فارس پذیره نویسی شرکت بیمه تعاون امروز درحالی آغاز می شود که این شرکت نخستین شرکت تعاونی سهامی عام است که مجوز پذیره نویسی سهام را از سازمان بورس و اوراق بهادار را دریافت کرده است.

سرمایه این شرکت مبلغ ۲۸۰ میلیارد ریال منقسم به دویست و هشتاد میلیون سهم یک هزار ریالی با نام است که ۵۵ درصد آن توسط مؤسسان پرداخت شده و ۴۵ درصد آن از طریق پذیره نویسی در فرابورس تامین می شود.

این پذیره نویسی در بازار سوم فرابورس به مدت ۱۵ روز و تا پایان وقت اداری روز دوشنبه ۱۵ خرداد ادامه دارد و در هر زمانی که سقف سرمایه تعیین شده قبل از انقضای مهلت پذیره نویسی تأمین شود، عملیات پذیره نویسی متوقف می شود.

این گزارش حاکیست تعداد سهام قابل پذیره نویسی برای اشخاص حقیقی حداقل ۳ هزار سهم و حداکثر ۵۰۰ هزار سهم و برای اشخاص حقوقی حداقل ۵۰ هزار سهم و حداکثر ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار سهم است.