عضو هیات مدیره بانک ملی با اعلام تحویل بیش از یک میلیون سکه پیش‌فروش شده تصریح کرد که فعلا پیش‌فروش سکه انجام نمی‌شود و در صورت نیاز بانک مرکزی اعلام خواهد کرد که از طریق اینترنتی این‌کار انجام شود.

عباس کمره‌ای در گفت‌وگو با خبرنگار بانک و بیمه خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، در مورد تحویل سکه‌های پیش‌فروش شده، عنوان کرد: تاکنون بیش از یک میلیون سکه تحویل داده شده است.

وی در مورد مهلت دریافت تحویل سکه‌های پیش‌فروش اظهار کرد: در یک دوره از ۲۹ آذرماه تا پایان سال گذشته مدت ثبت‌نام برای خرید سکه‌های پیش‌فروش وجود داشت که با توجه به سررسید‌های آن خرید، این جریان تحویل سکه ادامه دارد. در واقع زمان خاصی برای دریافت سکه وجود ندارد.

کمره‌ای اضافه کرد: زمان سررسید هر کدام از آن خرید‌ها فرا برسد، افراد می‌توانند از بانک ملی سکه را دریافت یا از روش‌های دیگر استفاده کنند.

عضو هیات مدیره بانک ملی در مورد افرادی که سکه را دریافت نکرده‌اند، هرچند آماری ارائه نکرد، اما گفت: بخشی از کسانی که ثبت‌نام کرده‌اند هنوز مراجعه نکرده‌اند. بخش قابل ملاحظه‌ای هم از گواهی سپرده ۲۴ درصدی استفاده کرده‌اند که این روند در روزهای اخیر قابل رشد بودند.

کمره‌ای با بیان اینکه فعلا پیش‌فروش سکه نداریم، تصریح کرد: اما بانک مرکزی یک سامانه‌ی اینترنتی طراحی کرده که اگر بنا باشد، پیش‌فروش سکه انجام شود، از روش اینترنتی خواهد بود. در صورت نیاز به چنین اقدامی، بانک مرکزی این موضوع را اعلام خواهد کرد.

وی خاطرنشان کرد: هنوز بانک مرکزی پیش‌فروش سکه را اعلام نکرده و فعلا برنامه، همان برنامه تحویل سکه‌های ثبت‌نامی و سایر روش‌ها است.