ملت ایران: هادی ابوی در گفت و گو با تسنیم، در واکنش به صحبت های حسن رادمهر، معاون وزیر صنعت مبنی بر اینکه برای تامین سبد کالای کارگران در ماه مبارک رمضان مشکلی نداریم بیان کرد: متاسفانه سبد کالای ماه مبارک رمضان کارگران تفاوت بسیاری با سبد کالای کارمندان دارد.

وی با اشاره به اینکه کارگران باید برای دریافت سبد کالای ماه رمضان باید هزینه پرداخت کنند افزود: وزارت صنعت، معدن و تجارت با درخواست تشکل های کارگری مبنی بر ارائه سبد کالا به کارگران به صورت رایگان موافقت نکرده است و تنها همکاری این وزارتخانه در برخی استان ها مانند خراسان شمالی به این صورت بوده است که به کارگران با تخفیف بسیار اندک حواله خرید کالا داده می شود.

ابوی تاکید کرد: در صورتی سبد کالای ماه مبارک رمضان می توانست دردی از جامعه کارگری برطرف کند که به صورت رایگان به آنها اهدا می شد اما در حال حاضر که باید هزینه ای پرداخت شود با بی میلی کارگران همراه است.

سخنگوی کانون عالی انجمن های صنفی کارگران ایران با تاکید بر اینکه متاسفانه در حال حاضر دربسیاری از وزارتخانه ها مراسم ضیافت ماه مبارک رمضان با هزینه های هنگفتی همراه است بیان کرد: اگر چنین هزینه هایی به جای صرف در مهمانی هایی که با اسراف همراه است به سفره کارگران داده شود خروجی بهترخواهد داشت.

وی با انتقاد از بی توجهی وزارت تعاون، کار ورفاه اجتماعی، وزارت امور اقتصادی و دارایی و وزارت صنعت، معدن و تجارت نسبت به ارائه سبد کالای ماه مبارک رمضان به کارگران اظهار کرد: اینکه هر ساله تشکل ها و گروه های کارگری درخواست دریافت سبد کالای ماه مبارک رمضان را به طور رسمی اعلام می کنند اما هیچ نتیجه ای ندارد باعثتاسف است.

ابوی با انتقاد از تبعیض در ارائه سبد کالای ماه مبارک رمضان بین کارگران و کارمندان تاکید کرد: در خوش بینانه ترین شرایط تنها ۱۵ درصد از کارگران در سراسر کشور سبد کالای ماه مبارک رمضان را دریافت کرده اند.

وی با اشاره به اینکه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ارائه سبد کالا به کارگران را به عهده کارفرمایان قرار داد اظهار داشت: کارفرمایان با توجه به شرایط دشوار تولید موافق با ارائه سبد کالای ماه مبارک نیستند و معتقدند که تقویت قدرت خرید کارگران باید جایگزین ارائه سبد کالای ماه رمضان و عید نوروز شود.

سخنگوی کانون عالی انجمن های صنفی کارگران ایران معتقد است: در شرایط فعلی که دستمزد کارگران پاسخگوی تامین معیشت آنها نیست ارائه سبد کالا ماه مبارک مانند کارمندان می توانست بخشی از مشکلاتشان را برطرف کند که متاسفانه مسئولان دریغ کردند.