ملت ایران: بر اساس مصوبه ۲۸ خرداد جلسه تنظیم بازار قیمت شیرخام از کیلویی ۹۶۰ تومان به ۱۱۱۰ تومان(۱۵.۶درصد) افزایش یافته است.

در همین راستا اجازه افزایش قیمت تا سقف ۱۵ درصد نیز به تولیدکنندگان فراورده های لبنی داده شده است.

گزارش های رسیده از تولیدکنندگان نیز حاکی از آن است که سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان مصوبه افزایش ۱۵درصدی قیمت لبنیات را به انجمن صنایع فراورده های لبنی ابلاغ کرده است.

بر این اساس اختیار افزایش قیمت به انجمن صنایع فراوده های لبنی داده شده و افزایش قیمت ها در حال انجام است.

در همین رابطه رضا باکری، دبیر انجمن صنایع فراورده های لبنی از افزایش ۱۵ درصدی قیمت شیرخام و فراورده های لبنی خبر داد و گفت: برخی شرکت های صنایع لبنی از روز سه شنبه گذشته قیمت محصولات تولیدی خود را افزایش دادند.

وی پیش از این با اشاره به اینکه برخی شرکت ها از از ۱۶ تیرماه قیمت محصولات خود را افزایش داده اند، در پاسخ به این سوال که آیا این افزایش قیمت در آستانه ماه مبارک رمضان کار درستی بود؟ گفت: وزارت دادگستری از بهمن سال قبل در حال آنالیز قیمت شیرخام و فراورده های لبنی بود که در تاریخ دهم اردیبهشت امسال گزارش مربوط به قیمت شیرخام و در تاریخ بیستم خرداد امسال گزارش مربوط به قیمت فراورده های لبنی ارائه شد که براساس این گزارش ها نیز مجوز افزایش قیمت این محصولات صادر شد.

دبیر انجمن صنایع فراورده های لبنی خاطرنشان کرد: افزایش قیمت شیرخام و فراورده های لبنی برپایه گزارش کارشناسی وزارت دادگستری اعمال شده است.