ملت ایران: رئیس شورای رقابت با بیان اینکه هنوز نرخ تورم بخشی تندر۹۰ و سوزوکی اعلام نشده است، گفت: اطلاعات محصولات گروه بهمن و کرمان موتور برای تعیین تورم بخشی به بانک مرکزی ارائه شده و مدیران خودرو نیز هنوز به نامه های شورا پاسخ نداده است.

جمشید پژویان در گفت و گو با فارس، با اشاره به اعلام نرخ تورم برخی خودروها از سوی بانک مرکزی به شورای رقابت، اظهار داشت: تقریباً نرخ تورم همه خودروها به شورای رقابت اعلام شده که در میان آنها، محصولات پارس خودرو، ایران خودرو و سایپا نیز دیده می شود.

وی ادامه داد: نرخ تورم برخی خودروها مانند تندر ۹۰ و سوزوکی هنوز به شورای رقابت اعلام نشده و دلیلش این است که هنوز آنالیز قیمتی خودروسازان و اطلاعاتی که باید تهیه می کردند، به شورای رقابت داده نشده است و در نتیجه ما نیز نتوانسته ایم این اطلاعات را به بانک مرکزی ارائه کنیم. وی ادامه داد: در مورد محصولات شرکت مدیران خودرو نیز تاکنون چند نامه به این شرکت زده ایم ولی هنوز جوابی به ما داده نشده است.

پژویان تصریح کرد: اطلاعات مربوط به برخی خودروها مانند گریت وال C۳۰ نیز به بانک مرکزی ارائه شده ولی پاسخی دریافت نکرده ایم. به گفته وی، اطلاعات مربوط به محصولات گروه بهمن و کرمان موتور نیز به بانک مرکزی ارائه شده است تا نرخ تورم خودروها برای سال ۹۱ مشخص شود. وی تأخیر در اعلام نرخ تورم برخی خودروها را به دلیل تأخیر خودروسازان در ارائه اطلاعات عنوان کرد.

* خودروسازان در مورد نحوه قیمت گذاری آپشن ها گزارش دهند

رئیس شورای رقابت در ادامه از ارائه گزارش خودروسازان به این شورا در مورد عملکرد سه ماهه امسالشان خبر داد و گفت: خودروسازان در بیشتر موارد مطابق دستورالعمل شورای رقابت عمل کرده اند، به جز در مواردی مانند خودروهای آپشن دار که در این مورد نیز شورای رقابت مجوز قیمت& zwnj