به گزارش ملت ایران به نقل از ایسنا، در آذر ماه سال گذشته یک دستگاه خودروی سواری مرسدس بنز S۵۰۰L رنگ مشکی مدل ۲۰۱۲ به ارزش ۳۲۰ هزار و ۶۰۴ دلار از مبدا امارات و از طریق گمرک شهید رجایی وارد کشور شد تا به این ترتیب این خودرو عنوان گران قیمت ترین خودروی وارداتی به کشور را در سال ۱۳۹۱ به خود اختصاص دهد.
خودروی پورشه پانامرا توربو رنگ سفید ساخت ۲۰۱۲ مدل ۲۰۱۳ وارداتی از امارات با ۲۱۱ هزار و ۹۳۴ دلار و خودروی پورشه ۸ سیلندر سفید ۲۰۱۲ پانامرا توربو وارداتی از آلمان با ۲۱۰ هزار و ۶۰۳ دلار رده های دوم و سوم گرانترین خودروهای وارداتی به ایران را در سال گذشته بدست آوردند. همچنین محصولات دیگری از شرکت های پورشه و بنز با اختلاف زیادی نسبت به دیگر برندها رده های بعدی خودروهای گران وارداتی را بدست آوردند.
بعد از این دو برند آلمانی، خودروی ایتالیایی مازراتی ۴۷۰۰ سی سی مدل ۲۰۱۳ M۱۴۵S با ارزش ۱۵۷ هزار و ۸۹۲ دلار از دیگر خودروهای گران و فوق لوکس وارداتی به ایران طی سال گذشته بود. دیگر مدل مازراتی یعنی کواتروپورته اسپرت جی تی اس ساخت سال ۲۰۱۲ با ارزش ۱۵۷ هزار و ۵۴۸ دلار از دیگر خودروهای ایتالیایی گران قیمت وارداتی بود.
به جز بنز، پورشه و مازراتی یک خودروی آلمانی دیگر یعنی بی ام و ۷۶۰Li مدل ۲۰۱۲ با ۱۵۷ هزار و ۱۹۲ دلار از دیگر برندهای لوکس وارداتی بود.