ملت ایران: مجله کانسامر ریپورتس در تازه‌ترین گزارش خودبرترین خودروهای جهانرا در سال ۲۰۱۳ معرفی کرد.

در رده‌بندی مجله کانسامر ریپورتس هوندا سه رده نخست و خودروسازان لوکس آلمانی دو رده نخست را در گرو‌ه‌های مختلف به خود اختصاص دادند و در این بین خودروسازان آمریکایی نتوانستند رده قابل توجهی را بدست آورند.

برتری خودروسازان آسیایی در رده‌بندی این مجله آمریکایی نکته تعجب برانگیزی نبود اما امتیازات پایین سه غول خودروسازی آمریکایی در این رده‌بندی باعثحیرت بسیاری از کارشناسان شده است.

مجله کانسامر ریپورتس در گزارش سالانه خود خودروهای مختلف را براساس ملاک‌هایی مانند ایمنی، عملکرد و قابلیت اعتماد در گروه‌های مختلف رتبه‌بندی می‌کند. همچنین این رتبه‌بندی براساس نظر و رای میلیون‌ها نفر از خریداران خودرو در سراسر آمریکا تنظیم می‌شود.

براساس گزارش سال ۲۰۱۳ کانسامر ریپورتس شورولت و جی‌ام‌سی بهترین خودروهای آمریکایی معرفی شده‌اند.

این در حالی است که هوندا در سه گروه بهترین سدان میدسایز، بهترین مینی‌ون و بهترین خودروی کوچک دودیفرانسیلی رده اول را به خود اختصاص داد. تویوتا پریوس در گروه خودروهای برقی رده نخست را به خود اختصاص داد و هایلندر نیز در گروه خودروهای دودیفرانسیلی خانواده برای دومین سال پیاپی اول شد.

سوبارو امپرزا در گروه خودروهای کمپکت برای بار دوم رده نخست را بدست آورد.

آئودی و بی‌ام‌و هم در گروه‌های خودروهای لوکس و اسپورت سدان صدرنشین شدند. این در حالی بود که هیوندای الانترا در گروه خودروهای بودجه‌ای اول شد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، در این بین کانسامر ریپورتس تمامی مدل‌های لکسوس را مورد تائید و پیشنهاد خود قرار داد. مزدا هم قابل اعتمادترین برند خودرویی شناخته شد.

برترین خودروهای جهان در سال ۲۰۱۳ در ۱۰ گروه‌ مختلف به شرح زیرند:

سدان میدسایز(متوسط)، هوندا آکورد

خودروهای اسپورت، اسکیون FR - S و سوبارو BRZ

خودروی بودجه‌ای، هیوندای الانترا

خودروی سبز، تویوتا پریوس

خودروی کمپکت(جمع و جور)، سوبارو امپرزا

خودروی لوکس، آئودی A۶

دودیفرانسیلی کوچک، هوندا CR - V

دودیفرانسیلی میدسایز(متوسط)، تویوتا هایلندر

اسپورت سدان، بی‌ام‌و ۳۲۸i

مینی‌ون، هوندا ادیسه

ایسنا