به گزارش ملت ایران به نقل از افکارنیوز، بارش باران که از شب گذشته هوای گیلان را توٱم با لطافت بهاری کرده بود همچنان ادامه دارد و موجب کاهش دمای استان شد.

هواشناسی گیلان هوای امروز استان را ابری همراه با بارندگی و از عصر با قطع بارندگی و کاهش ابر اعلام کرد.

سرپرست پلیس راه گیلان نیز در گفت وگو با خبرنگار فارس از باز بودن تمام راه های مواصلاتی استان خبر داد و اظهار کرد: مسیر قزوین رشت از روز گذشته با ترافیک نیمه سنگین مواجه شده است.

مهیار رستگار با تصریح بر اینکه هر ساله با آغاز نوروز سفرها نیز به صورت فزاینده ای آغاز می شود، افزود: پلیس راه گیلان آماده خدمت به تمام مسافران در جاده های گیلان است.

وی با اشاره به اینکه بدون کمک رانندگان نمی توان از وقوع تصادفات پیشگیری کرد، یادآور شد: امیدواریم نوروز سال ۹۲ با همکاری تمام رانندگان و رعایت مقررات توسط تمام هموطنان با کمترین حوادثممکن سپری شود و کام هیچ خانواده ای تلخ نشود.

این مسئول درباره حوادثرانندگی روزهای اخیر در جاده های گیلان اذعان کرد: روز گذشته برخورد یک دستگاه سواری پژو ۴۰۵ با پنج نفر سرنشین با عقب یک دستگاه کامیون موجب حادثه دلخراشی شد.

وی افزود: با بررسی کارشناسان پلیس مشخص شد که راننده ۲۹ ساله پژو به دلیل رانندگی طولانی مدت دچار خستگی و خواب آلودگی شد و با چنین شرایطی رانندگی کرد که به دلیل توجه کافی نداشتن به جلو، مرگ خود و سه نفر سرنشین خودرو و مجروح شدن یک نفر را رقم زده است.

رستگار، خواب آلودگی را یکی از مهم ترین عوامل وقوع تصادفات رانندگی در جاده ها نامید و از رانندگان خواست در زمان بی حوصلگی و خواب آلودگی رانندگی نکنند.

وی اجتناب از سرعت و سبقت غیرمجاز را نیز مورد تاکید رانندگان قرار داد.