گران‌ترین لپ‌ تاپ‌ های بازار ایران

به گزارش ملت ایران به نقل از دنیای اقتصاد: این روزها اگر چه اکثر مشتریان بازار کامپیوتر را مخاطبان لپ‌تاپ‌های ارزان یا میان قیمت تشکیل می‌دهند، اما لپ‌تاپ‌های گران قیمت نیز همچنان جایگاه خود را در بازار حفظ کرده و مخاطبان خاص خود را حتی به صورت محدود دارند.

براساس اعلام فعالان بازار، مخاطبان خاص این لپ‌تاپ‌ها که معمولا قیمتی بالای پنج میلیون تومان دارند افرادی هستند که برای انجام امور تجاری و کاری خود نیازمند این نوع لپ‌تاپ‌ها هستند. به گفته آنها برندهایی نظیر اپل، سونی، ایسوس، ام اس‌ای و… از عرضه کنندگان این لپ‌تاپ‌های گران‌قیمت هستند که اکثرا نمونه‌هایی فوق‌حرفه‌ای با قابلیت‌های فنی بالا را به بازار عرضه می‌کنند.

تجهیز به پردازنده‌های قدرتمند INTEL CORE I۷، رم‌هایی با ظرفیت حافظه بالا، تجهیز به کارت گرافیک‌های قدرتمند و حرفه‌ای و… از ویژگی‌های این لپ‌تاپ‌های فوق حرفه‌ای و گران قیمت است. در این بخش ما به معرفی برخی از این لپ‌تاپ‌ها می‌پردازیم:

APPLE

از این خانواده مک بوک پروی MC۹۷۶ با صفحه نمایش ۴ / ۱۵ اینچی RETINA از گران قیمت‌های بازار است که برای آن قیمتی در حدود نه میلیون و ۵۰۰ هزار تا نه میلیون و ۶۰۰ هزار تومان در نظر گرفته شده است. این مک بوک پروی حرفه‌ای به پردازنده Intel Core i۷، رم هشت گیگابایتی ۱۶۰۰ و هارددیسک ۵۱۲ گیگابایتی مجهز است.

کارت گرافیکی این مک بوک پروی گران قیمت هم NVIDIA GeForce GT ۶۵۰M with ۱GB of GDDR۵ memory است. صفحه نمایش این مک بوک پرو هم همانطور که توضیح داده شده است ۱۵ اینچ از نوع صفحه نمایش‌های با وضوح بالای RETINA است.

MC۹۷۵ هم یک مک‌بوک پروی حرفه‌ای دیگر از این خانواده است که مانند مدل قبلی به صفحه نمایش RETINA مجهز است. این دستگاه به پردازنده INTEL COE I۷، رم هشت گیگابایتی از نوع DDRIII‌ و هارددیسکی با ظرفیت حافظه ۲۵۶ گیگابایت SSD مجهز است. کارت گرافیکی این مک بوک پرو هم GT۶۵۰ با ظرفیت حافظه یک گیگابایت است. صفحه نمایش این مک‌بوک پرو هم مانند قبلی ۴/۱۵ اینچ و از نوع RETINA است. قیمت اعلام شده برای این دستگاه نیز حدود هفت میلیون و ۷۵۰ هزار تا هفت میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است.

مدل MD ۱۰۳ هم یکی دیگر از نمونه‌های گران قیمت از این خانواده است. این مک‌بوک پروی ۴/۱۵ اینچی دارای ویژگی‌هایی چون، تجهیز به پردازنده INTEL CORE I۷، رم چهار گیگابایتی و کارت گرافیکیHD۴۰۰۰ NVIDIA GF است.

قیمت در نظر گرفته شده برای این مک‌بوک پرو هم شش میلیون و ۶۰۰ هزار تومان است.

SONY

از این خانواده لپ‌تاپ‌های سری T جزو گران قیمت‌های بازار به حساب می‌آیند.

مدل SVT۱۳۱۲۷CG یکی از مدل‌های حرفه‌ای و باقابلیت از لپ‌تاپ‌های سونی است. این لپ‌تاپ به پردازنده قدرتمند INTEL CORE I۷-۳.۱GHZ، رم چهار گیگابایتی از نوعDDRIII و هارددیسکی با ظرفیت حافظه ۲۵۶ گیگابایتSSD مجهز است.

کارت گرافیکی این لپ‌تاپ هم INTEL HD GRAPHICS ۴۰۰۰

است. صفحه نمایش لپ‌تاپ مذکور نیز ۳ / ۱۳ اینچ از نوع TFT colour display است. این لپ‌تاپ که از سری اولترابوک‌های سونی است با قیمتی حدود پنج میلیون و ۹۵۰ هزار تومان به فروش می‌رسد.

مدلSVS۱۳۱۲۷PG هم از لپ‌تاپ‌های فوق حرفه‌ای و گران‌قیمت سونی است که مانند مدل قبلی به پردازنده INTEL CORE I۷ مجهز است. تجهیز به رم چهار گیگابایتی از نوعDDRIII، هارددیسکی با ظرفیت حافظه ۷۵۰ گیگابایت از ویژگی‌های این لپ‌تاپ است.

لپ‌تاپ مذکور همچنین به صفحه نمایش ۳/۱۳ اینچی، کارت گرافیکی NVIDIA GF ۶۴۰M با ظرفیت حافظه یک گیگابایت مجهز است. قیمت در نظر گرفته شده برای این نوت بوک هم حدود پنج میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است.

MSI

لپ‌تاپ‌های سری گیمینگ این خانواده در رده گران قیمت‌های باقابلیت قرار دارند.

مدل GT۶۰ از لپ‌تاپ‌های حرفه‌ای این برند است که به پردازنده INTEL CORE I۷،

رم ۱۶ گیگابایتی از نوعDDRIII و هارددیسکی با ظرفیت حافظه ۱۲۸گیگابایت SSD مجهز است.

صفحه نمایش این لپ‌تاپ هم ۳ / ۱۷ اینچ است. تجهیز به کارت گرافیکی NVIDIA GTX ۶۷۵ با ظرفیت حافظه ۴ گیگابایت از دیگر ویژگی‌های این لپ‌تاپ است.

مدل GT۷۰ نیز از لپ‌تاپ‌های حرفه‌ای این سری است که مانند مدل قبلی به پردازنده INTEL CORE I۷،

رم ۱۶ گیگابایتی و هارددیسکی با ظرفیت حافظه ۱۲۸ گیگابایت SSD مجهز است.

صفحه نمایش این مدل لپ‌تاپ هم مانند مدل قبلی ۳ / ۱۷ اینچ است. این لپ‌تاپ هم با قیمتی در حدود هفت میلیون و ۷۵۰ هزار تومان به بازار عرضه شده است.

DELL

از این خانواده مدل LATITUD ۶۴۳۰ از گران قیمت‌های بازار لپ‌تاپ به حساب می‌آید.

این لپ‌تاپ دارای ویژگی‌هایی چون، تجهیز به پردازنده INTEL CORE I۷،

رم هشت گیگابایتی، هارددیسک ۷۵۰ گیگابایتی و کارت گرافیکی NVIDIA NVS ۵۲۰۰M با ظرفیت حافظه یک گیگابایت است.

صفحه نمایش این لپ‌تاپ هم ۱ / ۱۴ اینچ از نوع LED است.

این لپ‌تاپ با قیمتی در حدود شش میلیون تومان به بازار عرضه شده است.

مدل PRECISION M۶۴۰۰ نیز از گران قیمت‌های بازار لپ‌تاپ است که به پردازندهINTEL CORE ۲ DUO T۹۶۰۰، رم ۱۶ گیگابایتی و هارددیسکی با ظرفیت حافظه ۷۵۰ گیگابایت مجهز است.

صفحه نمایش این نوت‌بوک هم ۱ / ۱۷ اینچ از نوع WUXGA است. این لپ‌تاپ به کارت گرافیکی

NVIDIA QUADRO FX ۳۷۰۰ با ظرفیت حافظه یک گیگابایت مجهز است. قیمت اعلام شده برای این لپ‌تاپ حدود ۵ میلیون تومان است.