ملت ایران: بنا بر اعلام رییس انجمن فروشندگان سیم‌کارت، گوشی و لوازم جانبی طی یک یا دو هفته اخیر سیم‌کارت‌هایی که پیش شماره‌های یک تا سه دارند با افزایش قیمت مواجه بوده‌اند.

افشار فروتن لاریجانی اظهار کرد: طی این مدت، قیمت خطوطی که با پیش شماره یک شروع می‌شوند به بالای یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان رسیده و خط‌هایی که با پیش شماره دو شروع می‌شوند، بالای ۸۰۰ هزار تومان قیمت داشته‌اند.

وی افزود: در این مدت قیمت خطوطی که با کد سه شروع می‌شوند هم به ۶۰۰ تا ۶۵۰ هزار تومان رسیده که البته این قیمت‌ها اغلب پایین‌ترین قیمت هستند و برای خطوط مختلف برحسب نوع خط و رند بودن آن‌ها قیمت‌های متفاوتی وجود دارد.

رییس انجمن فروشندگان سیم‌کارت یادآور شد: ‌ با این وجود سایر خط‌های موبایل تفاوت فاحشی در قیمت نداشته‌اند و درنهایت تغییرات قیمت آن‌ها در حد ۲۰ تا ۳۰ هزار تومان بوده است.

فروتن دلیل اصلی افزایش جدید قیمت این سه خط را نیز در گرو بحثعرضه و تقاضا دانست و گفت: با توجه به این‌که عرضه خط یک کمی کمتر از دو خط دیگر است و با توجه به شرایطی که به این واسطه ایجاد می‌شود، قیمت این خط به مراتب بالاتر از سایر کدهاست.

وی در پاسخ به این سوال که درحال حاضر چه قیمتی را می‌توان به عنوان بالاترین قیمت خطوط رند در بازار اعلام کرد؟ گفت: در این زمینه قیمت‌های متفاوتی وجود دارد و قیمت برخی خطوط به چند صد میلیون تومان هم می‌رسد.

رییس انجمن فروشندگان سیم‌کارت در پایان صحبت‌های خود یادآور شد که پیش از این هم پیش‌بینی‌هایی مبنی بر افزایش قیمت سیم‌کارت‌ها صورت گرفته بود و این افزایش قیمت، دور از انتظار نبوده است.

خبرگزاری ایسنا